Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Piotr
Dodano: 2019-12-03 16:47:38
Otwarto: 6004

Dotacje z urzędu

Dzień dobry. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie starać się o dotacje na rozwinięcie własnej firmy? Słyszałem że najlepiej z urzędu gminy czy to prawda? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
ble
Dodano: 2019-12-03 21:17:00
Dotacje na rozwój firmy (istniejącej), czy na założenie firmy ? Jesteś rolnikiem, czy nie podlegasz pod krus ? Rolnik - "Nawet 250 tys. złotych dotacji można dostać na założenie biznesu na wsi. ARiMR będzie przyjmować wnioski na dofinansowanie dla rolników na działalność pozarolniczą od 30 września 2019 rok. Kto i na jakich zasadach może dostać takie dotacje? W piątek 30 sierpnia 2019 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) poinformował, że od 30 września rozpocznie przyjmowanie wniosków na dofinansowanie dla rolników na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na wsi." Nie rolnik - "Aby założyć firmę i uzyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich należy spełnić kilka warunków. Fundusze z Programu pochodzą z Unii Europejskiej. Unia refunduje połowę kosztów założenia nowej działalności gospodarczej. Oznacza to, że dla uzyskania pomocy finansowej potrzebny jest własny kapitał. O dofinansowanie można ubiegać się w dwóch miejscach, bezpośrednio w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub w lokalnej grupie działania (LGD). Lokalne grupy działania istnieją w postaci stowarzyszeń, które pozyskały środku unijne na swoją działalność i prowadzą nabór wniosków osób zainteresowanych założeniem biznesu na wsi. O pomoc z Programu mogą ubiegać się wszystkie pełnoletnie osoby, które nie ukończyły 60 roku życia i nie podlegają ubezpieczeniu w KRUS. " - /

jon
Dodano: 2019-12-03 23:35:00
Urząd Pracy miewa takie dofinansowania. Ja osobiście dostałem dofinansowanie, polecam, składasz papiery i jak mają kase to dostaniesz- proste.

Ania
Dodano: 2019-12-03 23:42:00
Urząd Pracy! !!

Tomasz
Dodano: 2019-12-04 14:50:00
Brałem w tym roku dofinansowanie z Urzędu Pracy - 18.000 zł. Mega dużo zabawy z tym wszystkim, trwa to na prawdę długo, u mnie zeszło około 3 miesięcy, ale wiadomo, że opłaca się w to pobawić i uzbroić w cierpliwość... Papierów mnóstwo, obliczeń, wyliczeń co do grosza, aby wszystko się zgadzało, dużo zabawy na prawdę ( polecam wziąć księgową ) I najgorsze to, że złożysz papiery nie oznacza, że na pewno dostaniesz dofinansowanie - decyduje o tym dyrektor, która od razu mówię, że ma zawsze duże obiekcje, i te spotkania nie są za miłe :) Z takich szczegółów to 2.000 zł wkładu własnego, działalność ma funkcjonować co najmniej rok czasu, za kwotę z dofinansowania możesz nie więcej niż 50% wykorzystać na zatowarowanie. Ze wszystkich kupionych rzeczy oczywiście się skrupulatnie rozliczasz co do grosza fakturkami, potem kontrola z UP i po sprawie. Osobiście mimo wielu zawirowań i nerwów to polecam, wiadomo dlaczego.

edek
Dodano: 2019-12-05 18:38:00
Tomasz - ile zapłaciłeś księgowej?

Adam
Dodano: 2019-12-11 11:52:00
Dotacje z urzędu pracy owszem są ale tak jak pisze Tomasz, kosztuje to dużo nerwów, biegania, stresu itd. No ale za darmo też nic nie ma. Osobiście nie polecam. Wolałbym spać spokojnie i żebym wcześniej wiedział ile zjem nerwów to bym w to w ogóle nie wchodził.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: