sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 5555 wyświetleń

ZPiT "Grajewianie w Powsinie

22 lipca 2016r. ZPiT „Grajewianie” ponownie odwiedził  Warszawę. Na zaproszenie Centrum Kultury Wilanów zaprezentowaliśmy się przed pielgrzymami, którzy przyjechali do Warszawy z okazji Światowych Dni Młodzieży. Podczas pikniku zorganizowano na plebani Sanktuarium św. Elżbiety w Powsinie zaprezentowały się również zespoły "Chodowiacy" z Siedlec oraz gospodarze - zespół "Powsinianie".  

Nasz występ przyjęto niezwykle ciepło, a oglądali nas pielgrzymi między innymi z Kanady, Argentyny, Australii i wielu innych krajów.  Zaprezentowaliśmy pieśni i tańce kurpiowskie, podlaskie, pienińskie oraz ze starego Lwowa.

 

Tradycyjnie wyjazdy artystyczne ZPiT „Grajewianie” mają również wymiar edukacyjny. Przed koncertem udało nam się zwiedzić Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Znajduje się ono na terenie Wilanowa w odległości ok. 10 km od centrum Warszawy, na końcu historycznego Traktu Królewskiego prowadzącego od Starego Miasta z Zamkiem Królewskim do rezydencji wilanowskiej. Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki, a zostało założone w 1805 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich.

 

Komentarze (3)

B R A W O,B R A W O,B R A W O.

wspaniałe dzieci

Fantastycznie nasza młodzież promuje nasze miasto BRAWO !!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.