piątek, 28 stycznia 2022

Kraj

  • 4 komentarzy
  • 726 wyświetleń

Zmiany na lekcjach wf.

Samorządy mają zadbać o to, aby uczniowie mieli z czego wybierać chodząc na lekcje wf. Kuratoria skontrolują jakość zajęć i frekwencję.
MEN chce zmienić lekcje wf tak, żeby uczniowie zamiast przynosić zwolnienia lekarskie obudzili w sobie pasję sportową. Ma to zapewnić nowa podstawa programowa zajęć wychowania fizycznego.

- Naszym celem jest wykształcenie w uczniach nawyku uprawiania sportu także po szkole i później w dorosłym życiu. Aby tak się stało muszą polubić lekcje WF-u. Dlatego chcemy, aby były one jak najbardziej atrakcyjne, jak najbardziej zróżnicowane – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej przygotowanej przez MEN, każda szkoła będzie miała swobodę w organizacji lekcji wychowania fizycznego w zależności od lokalnie występujących warunków. Lekcje wf będą podzielone na dwie części: lekcyjną i pozalekcyjną. Obecność na obu typach zajęć będzie obowiązkowa.

Jednak na zajęciach pozalekcyjnym szkoła i rodzice zdecydują o wyborze jednego z bloków tematycznych, wśród których znajdą się profile: sportowy, rekreacyjny, turystyczny, taneczny oraz edukacja zdrowotna. O to, żeby uczniowie mieli z czego wybierać, będzie musiał zadbać organ prowadzący szkołę, czyli samorząd. Kuratoria będą kontrolowały, czy zajęcia są atrakcyjne, czy uczniowie chętnie w nich uczestniczą. MEN chce przeznaczyć na to pieniądze z funduszy europejskich.

Jak informuje MEN, w klasach I-III szkoły podstawowej zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone będą jedynie w systemie szkolno-klasowym w wymiarze czterech godzin tygodniowo. W klasach IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum na tydzień przypadną dwie lekcje w systemie szkolno-klasowym i dwie lekcje w systemie pozalekcyjnym. W szkole ponadgimnazjalnej liczba zajęć w systemie szkolno-klasowym zmniejszy się do jednej godziny tygodniowo a ilość zajęć fakultatywnych pozostanie taka sama.

Projekt podstawy programowej dla wychowania fizycznego jest dostępny na stronie internetowej MEN www.reformaprogramowa.men.gov.pl

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (4)

Tytułem uzupełnienia: to są założenia z podstawy programowej, która w szkołach ponadgimnazjalnych wejdzie w życie w 2012 roku.
Albo i nie wejdzie - bo jest dosyć powszechnie krytykowana.

Czy MEN choć przez chwilę pomyślał o tym, że szkoły nie mają sal gimnastycznych i boisk? Dlatego uczniowie nie chcą chodzić na W-F. Jak zwykle górnolotne ideologie w oderwaniu od rzeczywistości.

te pozalekcyjne to po szkole ???

Co ta ma w ogóle być?? Wzięli by sie za budowę boisk a nie zamieniają lekcje w-f w jakieś wykłady i to pozalekcyjne. Gdzie oni mają łeb. Myślą że dzieciaki wolą słuchać wykładów niż grac w piłkę itp.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.