sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 14021 wyświetleń

Złe psy

Zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci usłyszy właściciel trzech psów. W pobliżu jego posesji odnalezione zostały pogryzione zwłoki 54-letniego mężczyzny.
W minioną sobotę rano policjanci z Łomży zostali powiadomieni o tym, że na drodze przy jednej z posesji w miejscowości Dobrylas koło Zbójnej odnalezione zostały zwłoki 54-letniego mieszkańca tej miejscowości. Ofiara miała na ciele liczne rany szarpane. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził, że przypuszczalną przyczyną śmierci był wstrząs związany z pogryzieniem i znacznym ubytkiem krwi. Z dotychczasowych policyjnych ustaleń wynikało, że 3 psy trzymane na pobliskiej posesji najprawdopodobniej mogły w nocy samowolnie wydostać się z przeznaczonego dla nich kojca. Czworonogi trafiły do powiatowego lekarza weterynarii w Łomży, gdzie zostaną poddane niezbędnym badaniom. Zatrzymany został również 50-letni właściciel czworonogów, któremu dzisiaj zostaną przedstawione zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym, za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci z Łomży szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

podinsp. Andrzej Baranowski

Komentarze (21)

właściciela powinni uspać

No właśnie musi dojść do tragedii,żeby nagłośnić sprawę .Na wsiach gospodarze posiadają wielkie psy, które biegają po ulicy i zaczepiają przechodniów ,rowerzystów ,a przede wszystkim dzieci.Zwrócenie uwagi właścicielowi nie skutkuje(przecież to ułożony piesek).Sama miałam przeprawę z takimi zwierzątkami.Uważam że pies powinien być tak zabezpieczony,aby nie spacerował po ulicy.Droga jest publiczna,a nie własnością opiekuna psa.Przejeżdżająca POLICJA powinna karać mandatami takich właścicieli.

ale fajne zęby ma

Dokładnie, trzeba karać właścicieli, a nie psy. To oni nie potrafią wychować psów albo zabezpieczać przed innymi. Ale co tam, najłatwiej jest wypuścić psa samowolnie, niech sobie lata.

Co tu dużo komentować.Właściciele prowadzą swoje psiaki na długich smyczach,bez kaganców,mijając się z ludzmi.Strach przechodzić.Na takich powinna straż miejska zwrócić uwagę.A co do naiwności ludzkiej,mój pies w dzień jest puszczony z kojca i biega po podwórku.Mimo że na bramach widnieje napis-uwaga pies- pakują mi sie przez posesje,skracając sobie droge.W dzień nie bębe zamykać bram.I w razie nieszczęścia[pogryzienia] kto jest winien?Myśle że również wszyscy krzykną-właściciel- ukarać,uspać.Myślę,że do tego powinien być użyty rozsądek ludzki a nie bezmyślność.

szkoda ze wgrajewie niema chycla to by niebyło tych psów ajest ich strasznie duzo

Wiecie co,od wielu właścicieli psów słyszę powiedzenie; niech pani się nie boi on nie gryzie,,Może właścicielle wyciągną jakieś wnioski z tak głupiego zapewnienia.

Mam trzy duże psy, w dzień biegają po posesji, która jest dobrze ogrodzona, na bramie wisi tablica ostrzegawcza, psów i tablicy nie da się nie zauważyć, a ludzie co? Bez zastanowienia wchodzą na działkę. A co będzie jak któryś pies kogoś pogryzie? A co do artykułu właściciel jest odpowiedzialny za swoje zwierzę. Ma obowiązek go pilnować. A co do kagańców i smyczy, drogi ja..., nie każda rasa musi je mieć, niektóre są bardzo łagodne. Ja jak dam komendę swojemu psu, że nie wolno, to nawet na kota czy innego agresywnego psa nie ruszy. Trzeba wychowywać swoje zwierzęta.

POKŁON W KIERUNKU STRAŻY GMINNEJ. Codziennie bardzo dużo osób, rodzinnie jeździ rowerami przez SZYMANY / bardzo dobra droga /. Co tam sie dzieje z psami to woła o pomste do nieba. Trzeba odganiać się od watahów psów i to w centrum tej miejscowości.
Wracające dzieci ze szkoły nagminnie sa atakowane przez te psy. CO CZEKAMY NA KOLEJNA TRAGEDIĘ. PANIE WUJCIE, pokłony w tym temacie.

Ja mam małego pieska i on nie gryzie !!!

Moderator to osoba oceniająca jakość komentarzy na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej lub na forum. Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy i zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Oraz w czatach jest postrzegana jako wypraszacz osób łamiących dany regulamin.

Cenzura (z łac. censere - 'osądzać') - ograniczenie prawa do wypowiedzi jednej osoby bądź instytucji przez inną. Jest to również ograniczanie przez państwo podstawowych praw człowieka

Są psy mądre i te "drugie" ;) Podobno cechy te przechodzą poniekąd na psa od jego właściciela. Często jeżdżę rowerem w obrębie powiatu a jeszcze częściej poza powiat i nie raz te "drugie" mnie atakowały. Stosowałem się do różnych rad, np. nie zwracać uwagi, zsiąść z roweru i prowadzić, itp. i czasami to pomaga a czasem nie bardzo, jednak od czasu kiedy Chińczycy wymyślili proch - nie ma się czego bać ;) Zwierzaki panicznie boją się hałasu. Nie namawiam do używania petard, ale w sytuacji gdy narażone jest życie lub zdrowie człowieka nie ma się co zastanawiać.

Fakt jak sie psa wychowa takiego sie ma,ale każdy ma zęby i nie ma takiego czegoś jak-mój pies łagodny,bo nie wiadomo co w danej chwili najedzie mu na psyche.To tylko zwierzak.A co do petard to mój psiak je uwielbia :) tak jak iskry i hałas od spawania.Troche wysiłku i nadawał by się do policji.Jak jest już temat psa,to może ktoś by zainteresował sie sprzątaniem po psach?Bo na trawnikach zamiast kwiatów mamy psie kopce.Myślę,że każdy właściciel powinien od razu sprzątnąć po psie, bo widok i zapach nie miły.

Do ja...
Fakt nie wiadomo co czasem zrobi nietrenowany piesek, który uważany jest za łagodnego. Dlatego mamy coś takiego jak tresura. Ja wiem, że mój pies nic nie zrobi, bo juz było parę niebezpiecznych sytuacji spowodowanych przez nie mądrych ludzi. Pies ruszał, ale gdy otrzymał komendę zatrzymał się jak wryty i nawet nie warknął.

Do AMIGO nie wiem czy wiesz ale dużo psów na wioskach bierze się z miasta ponieważ ludzie je przywożą i pozostawiaja pewnie dlatego , że im się znudziły ale to prawda, że jest ich dużo w róznych miejscowościach i z tym faktem trzeba coś zrobić. Ponieważ te psy chodzą gromadami i z pewnością są głodne nigdy nie wiadomo kiedy dojdzie do tragedii.

Unas biegaja psy pana ktory pracuje w Strarzy Pozarnej pies wybiega prosto na ulice i nic nie mozna zrobic bo to sa uklady

Pod stara biedronka lata zgraja psów. Prosze cos z tym zrobic !

Ja mam az 5 psoow a jakos z zadnym nie mam problemow. Ale wczesniej mialo sie jednego sredniego kundelka, po ktorym pol wsi mialo blizny na nodze.

Przy SP 2 jest duzo psow

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.