Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 1420 wyświetleń

Zbiórka krwi 18.06.2021

Oddaj krew! Podziel się życiem”

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Terenowy Oddział w Łomży i parafią p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie organizuje akcję integracyjną oddawania krwi pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”.

W czasie walki z koronawirusem krew jest potrzebna jeszcze bardziej. Pamiętajmy, że ludzie chorują jak wcześniej i ulegają wypadkom jak wcześniej. Dlatego też zachęcamy do oddania krwi wszystkich tych, którzy chcą i mogą to zrobić. 

Pobieranie krwi zostanie przeprowadzone w dniu 18 czerwca 2021 r. w godzinach od 0900 do 1230 (rejestracja do godz. 1200) na parkingu przy kościele p. w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. W przypadku większej liczby chętnych godziny zbiórki zostaną wydłużone.

Jednocześnie informujemy, że osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny mieć:

- ukończone 18 lat ( dowód tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL ),

- masę ciała powyżej 50 kg,

- dobry stan zdrowia.

Przed oddaniem krwi dozwolony jest lekki niskotłuszczowy posiłek.

 

Zastępca  Komendanta Powiatowego 

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie 

mł. bryg. Arkadiusz Lichota

 

Komentarze (4)

Takie ambulansy powinni zajechać pod Sejm pałac prezydencki i biura rządowe siedziby władz wojewódzkich ale w takich momentach tylko masy pracujące miasteczek i wiosek są mile widziani a i kaplani mogliby dawać przykład .... nie tylko apelować

No ta w Grajewie jak zwykle zawsze coś jest a w Rajgrodzkie nic

Ludzkie pracują bardziej w weekend powinny być takie zbiórki cho w soboty i niedziele też praca aj

Ale przeciez nadchodzi 19 -nasta fala plandemii.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.