Kraj

Zatrzymany z kontrabandą

Policjanci z Suwałk zatrzymali w pościgu 37-latka. W kierowanym przez niego renault funkcjonariusze odnaleźli blisko 16 tysięcy  paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli auto i jego zawartość, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Mundurowi patrolujący gminę Bakałarzewo tuż przed godz. 01.00 w nocy z wtorku na środę postanowili zatrzymać do kontroli drogowej renault. Jednak kierowca samochodu zignorował sygnały nakazujące mu zatrzymanie się i zaczął uciekać. Policjant, który był w patrolu razem z funkcjonariuszką Straży Granicznej natychmiast ruszyli za nim. Kilkukilometrowy pościg zakończył się w Płocicznie. Tam patrol ruchu drogowego zablokował uciekinierowi drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mundurowi obezwładnili i zatrzymali zbiega, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Suwałk. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W jego samochodzie funkcjonariusze odnaleźli pokaźnych rozmiarów kontrabandę - blisko 16 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak oszacowano Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i VAT w tym przypadku straciłby około 300 tysięcy złotych. Dzisiaj 37-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Za posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.– oficer prasowy KMP w Suwałkach

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.