Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11088 wyświetleń

Zaginął Robert Olszewski


Poszukiwania odwołane. Policjanci nawiązali kontakt z p. Robertem Olszewskim, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Policjanci poszukują zaginionego 47 -letniego Roberta Olszewskiego,  który w  dniu 24 listopada 2015 r. około godz. 8.00 wyszedł z domu pod pozorem pójścia do pracy oraz opłacenia rachunków i do chwili obecnej  nie nawiązał kontaktu z rodziną i nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Zaginiony ma 47 lat, 180 cm wzrostu i waży około 90 kg i jest średniej budowy ciała. Ma krótkie, blond włosy, twarz pociągłą, lekko garbaty nos i niebieskie oczy.

W dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w kurtkę zimową w kolorze szaro-niebiesko – białym, spodnie ocieplane koloru khaki, jasny sweter i buty zimowe, do kostki koloru czarnego.

Wszystkie osoby, które  mają informacje na temat  miejsca jego pobytu proszone są o kontakt osobisty  z Komendą Powiatową Policji w Ełk ul. Chopina 10 lub  telefoniczny pod numerem 87 621 82 00 lub 997.

 

INFORMUJE KPP EŁK

Policjanci zatrzymali 36 -letniego mieszkańca gminy Kalinowo, który włamał się do sklepu spożywczego, a potem schował się w altance, w której miał schowane elektronarzędzia, agregaty prądotwórcze i inne przedmioty, które wcześniej ukradł włamując się do trzech samochodów, altanki i garażu. Łączna wartość skradzionych przez 36-latka przedmiotów została oszacowana na blisko 28.000 zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali też większość skradzionych przez niego przedmiotów.

W nocy z soboty na niedzielę oficer dyżurny został poinformowany o włamaniu do sklepu na osiedlu Konieczki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W wyniku podjętych czynności policjanci w jednej z altanek na terenie pobliskich ogródków działkowych zatrzymali sprawcę tego włamania. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gminy Kalinowo. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że  mężczyzna wybił szybę wystawową sklepu, wszedł do środka i ukradł stamtąd papierosy, bilety, leki oraz różne artykułu spożywcze o łącznej wartości około 1.500 zł. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

Oprócz skradzionego ze sklepu towaru policjanci odnaleźli w altance inne rzeczy, które 36-latek ukradł wcześniej w różnych miejscach. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że w listopadzie bieżącego roku mężczyzna włamał się do trzech samochodów, altanki
i garażu skąd ukradł między innymi agregaty prądotwórcze, elektronarzędzia, rower i inne przedmioty. Łączna wartość skradzionych przez 36-latka przedmiotów została oszacowana na blisko 28.000 zł. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jak się okazało był on  już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego teraz odpowie w warunkach tzw. recydywy za co grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie
36-latka.
Dziś sąd zadecyduje w tej sprawie.


Policjanci z Ełku zatrzymali też 33 -letniego mieszkańca Olecka, który w samochodzie zaparkowanym w centrum miasta  poczęstował amfetaminą 18-letnią znajomą i wspólnie z nią zażywał narkotyki. W jego samochodzie oraz miejscu zamieszkania zabezpieczono blisko 104 gramy marihuany oraz 5,5 grama amfetaminy. Teraz za udzielanie oraz posiadanie środków odurzających grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę ełccy policjanci zostali poinformowani o tym, że w centrum miasta w zaparkowanym samochodzie marki Mercedes siedzi mężczyzna i kobieta, którzy wciągają przez nos jakąś substancję. Policjanci, którzy pojechali na miejsce we wskazanym aucie zastali 33-letniego mieszkańca Olecka. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie 5,5  grama amfetaminy oraz 0,5 grama marihuany. Chwilę później policjanci wylegitymowali również 18-letnią kobietę, która przyznała, że znajomy poczęstował ją amfetaminą, którą wspólnie zażyli w jego samochodzie.

Wykonując czynności w tej sprawie policjanci z Ełku nawiązali współpracę z policjantami z Olecka, którzy w miejscu zamieszkania 33-latka znaleźli kolejne porcje narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramy suszu roślinnego.

Substancje przekazano do dalszych badań laboratoryjnych, które potwierdzą czy są to narkotyki. W sumie zabezpieczono 104 gramy suszu roślinnego, który mógłby posłużyć do przygotowania około 520 jednorazowych porcji marihuany oraz 5, 5 grama amfetaminy – tj. 55 jednorazowych porcji.

Teraz za udzielanie oraz posiadanie środków odurzających grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. 

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (1)

55 porcji z 5,5 grama ?! Skąd policja bierze te wyliczenia ? Pewnie sami liczą i dlatego tak wychodzi...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.