niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8959 wyświetleń

Zaduszki Jazzowe

31 października br. uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Grajewie uczestniczyli w koncercie wspomnieniowym pt. "OLD JAZZ STANDARDS”, w którym wystąpili artyści scen warszawskich :
- Ryszard Deluga (saksofon, klarnet),
- Andrzej Piela (puzon),
- Antoni Czajkowski (keyboard, leader, prowadzenie).


       Koncert miał charakter wspomnieniowy o największych gwiazdach muzyki jazzowej. Można było wysłuchać standardów artystów takich jak: Louis Armstrong, Coount Basie, Duke Ellington, George Gershwin, Beny Goodman, Antonio Carlos Jobim, Frank Sinatra oraz innych klasyków muzyki swingowej. Młodzież usłyszała najpopularniejsze przeboje jazzu wprost z Broadway’u. Jak wywnioskowaliśmy z zachowania uczniów podczas koncertu - muzyka jazzowa choć zupełnie obca, przypadła im do gustu. W dzisiejszych czasach często spotykamy się z muzyką tzw. lekką, łatwą i przyjemną, której wykonywnie nie wymaga żadnego wykształcenia, a nawet przygotowania muzycznego. Jednak tego dnia młodzież z PG Nr 2 miała okazję usłyszeć i chociaż w małej części zapoznać się z wartościowym i ambitnym stylem muzycznym jakim jest jazz, przy tej okazji wspomnieć również wspaniałych artystów - wykonawców trudnej sztuki grania jazzu.

e-Grajewo.pl

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (2)

Zgadzam się! Techno i innego typu tandeta są do kitu. Ogólnie mi się podobało :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.