Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11548 wyświetleń

Zadłużenie lokatorów SMLW

Z sondażowych badań wynika, że statystyczna polska rodzina płaci co miesiąc 5 - 6 różnych rachunków. Najczęściej do naszych gospodarstw domowych trafiają opłaty za energię elektryczną, płatności na rzecz operatorów telefonicznych, telewizyjnych, czynsz za mieszkanie, koszty dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Niektórym dochodzą raty pożyczek i kredytów gotówkowych.

Na uregulowanie wszystkich zobowiązań wydajemy większość dochodów. Niewątpliwie największe obciążenie budżetów domowych mieszkańców bloków stanowi czynsz za mieszkanie. Większość lokatorów reguluje komorne na bieżąco, niektórzy niestety nie uiszczają należności nawet przez kilka lat.

Na koniec września 2016 r. (ze względu na kwartalny odczyt wody jest to rzeczywisty stan zadłużenia) ogólny stan zadłużenia wszystkich lokali mieszkalnych, będących w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Grajewie, wynosi 1 mln 275 tys. zł. Najbardziej zadłużona osoba ma do spłaty zaległości w granicach 83 tys. zł!

- W tym konkretnym przypadku nie występowaliśmy o eksmisję z lokalu. Zabezpieczyliśmy swoją wierzytelność na nieruchomości dłużnika poprzez hipotekę przymusową. Roszczenie nasze będzie zaspokojone w pierwszej kolejności – poinformował nas pracownik SMLW.

Pamiętajmy, za nieopłacone rachunki możemy trafić na listę dłużników w Biurze Informacji Gospodarczej. Takie wpisanie oznacza m.in. powiadomienie banków, pożyczkodawców, firm telekomunikacyjnych, ubezpieczycieli o naszych zaległościach finansowych. W konsekwencji umieszczenie na liście może skutkować np. odmową udzielenia kredytu. Do BIG nie można przekazywać wierzytelności publiczno – prawnych, czyli długów powstałych na skutek nieuiszczania np. grzywien, mandatów, podatków.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (7)

Zbliża się koniec roku jestem ciekaw ile miasto ma zadłużenia,oraz gdzie to będzie podana

Co za bzdurny tekst, jakby ktoś nie wiedział, że zadłużenie wobec jakiejkolwiek instytucji skutkuje wpisaniem do rejestru dłużników, błagam niech ktoś podejmie się prowadzeniem wspólnoty w bloku 62, znowu kolejna podwyżka od 1.02.2017 r.

Ja mieszkam w bloku 62 i żadnej podwyżki nie otrzymałam. Z tego co wiem to mają ją tylko osoby nie będące członkiem sm.

Vesly ..to napisz w jakich krajach woda i ścieki są za darmo...bo nie wiem.

Do Białego: "Zadłużenie Grajewa na 31.12.2015r. wynosiło 18 231 600,00 zł. Zadłużenie na 31.12.2016r. wyniesie 16 531 600,00zł. W ciągu 2 lat zadłużenie miasta spadło o ponad 3,2 mln zł".
/

PODOBNO JEST TAK ZE TE ZADLUZENIE SPLACAJA INNI PLACACY MIESZKANCY

Do Adam zanim palniesz taką głupotę to pomyśl dwa razy !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.