Kultura i rozrywka

Z batutą i z humorem

Grajewo, hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Edukacja muzyczna najmłodszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie odbywała się 13 listopada br. w niecodzienny sposób. Uczniowie klas I - III wysłuchali audycji pt. "Blaszane granie" przygotowanej przez zespół z Olsztyna. Przedstawienia o różnej tematyce są organizowane w szkole co miesiąc już od kilku lat. Na pewno jest to pomoc metodyczna dla nauczycieli przy wprowadzaniu podopiecznych w świat muzyki.

Artyści żartobliwie, językiem zrozumiałym dla dzieci omawiali grupę instrumentów dętych drewnianych. Bardzo wdzięczna publiczność z ogromnym zainteresowaniem słuchała z czego są zrobione i w jaki sposób działają np. klarnet, flet czy obój. Ilustrowane nutami wypowiedzi narratora były chętnie słuchane, bo do przedstawienia zaangażowano dzieci.

- Dzieci biorą udział w konkursach wiedzowych i wokalnych. W końcówce roku szkolnego odbywa się finał, w którym uczestniczą nasi umuzykalnieni uczniowie - powiedziała nam nauczycielka SP nr 2 Danuta Jabłońska

e-Grajewo.pl

wtorek, 6 czerwca 2023

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Wojewodzin. "Bal Pożegnalny"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.