Kultura i rozrywka

XIX Święto Ziemniaka

XIX ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W MOŃKACH – JARMARK KRESOWY

Starostwo Powiatowe w Mońkach jako główny organizator imprezy zaprasza na ,,XIX Święto Ziemniaka – Jarmark Kresowy”, które odbędzie się w niedzielę 8 września 2013 r. w centrum Moniek na ul. Al. Niepodległości. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji między innymi stoiska z rękodziełem i lokalnymi potrawami, pokazy tańca oraz liczne konkursy z nagrodami. Na scenie pojawią się lokalne zespoły muzyczne, znani artyści m.in. ALEBABKI, DON VASYL, gwiazdą wieczoru będzie Marcin Siegieńczuk.  
Co roku Święto Ziemniaka odwiedzane jest przez kilka tysięcy osób zainteresowanych dobrą zabawą oraz lokalną tradycją. Nie może Cię tam zabraknąć!!!

Podczas imprezy odbędą się liczne konkursy do których zapraszamy – na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka, najładniejsze stoisko i najciekawsze rękodzieło. Tradycyjnie odbędą się Mistrzostwa Polski w jedzeniu babki ziemniaczanej na czas. Będzie też plac zabaw dla najmłodszych, a w nim malowanie twarzy i kącik artystyczny.

Regionalne przysmaki i dużo konkursów...

W jarmarku będzie można zaopatrzyć się w tradycyjne produkty regionalne czy spróbować potraw z ziemniaka. Zaprezentują się również rękodzielnicy i lokalni przedsiębiorcy. Chętni wystawcy mogą się zgłaszać pod nr tel. 85 716 03 08. Podczas jarmarku odbędą się liczne konkursy dla uczestników i wystawców. Wszystkich, którzy lubią spędzać czas w kuchni przygotowując różnorakie przysmaki zapraszamy do udziału w konkursie na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka. Przygotowane danie należy przynieść podczas imprezy do organizatorów w godz. 15.00-16.00.
Podczas imprezy podsumowany zostanie konkurs fotograficzny „Biebrza i Powiat Moniecki w obiektywie – edycja II”. Każdy uczestnik może wysłać do 5 zdjęć, które stworzą wielką galerię internetową i służyć będą promocji powiatu. Cyfrowe zdjęcia należy dostarczyć do 30 sierpnia 2013 r., a za najciekawsze Starostwo Powiatowe w Mońkach przyzna atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje o imprezie i konkursach już wkrótce dostępne będą na stronie www.swietoziemniaka.monki.pl, www.swietoziemniaka.pl oraz w Wydziale Promocji i Rozwoju Powiatu tel. 85 716 03 08, email: promocjapowiatu@monki.pl.         
Na organizację tegorocznego jarmarku Starostwo Powiatowe w Mońkach pozyskało środki z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zapraszamy wystawców, mieszkańców regionu oraz turystów do Moniek
- ziemniaczanej stolicy Polski.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.