czwartek, 23 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 4590 wyświetleń

Wieści z ZSS

Wieści z ZSS
25 września 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie  wybrali się na wycieczkę do Makumba Parku Rozrywki w Olsztynie. Nad tym, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzili czas, czuwały panie: Wioletta Skwiot, Marzanna Krajewska i Dorota Jaśkowska. Wszystkich bez przygód, na miejsce dowiózł p. Mirosław Kucharski.


W ciągu prawie 8 godzin uczniowie w Makumba Parku:
- Przemieszczali się po wyznaczonych trasach, które były rozpięte pomiędzy drzewami, niejednokrotnie przełamując własne lęki i słabości. Do dyspozycji mieliśmy szereg przeszkód: mosty linowe, kołyszące się belki, zjazdy tyrolskie, pajęczyny, ruchome kładki, podesty oraz wiele innych. Bezpieczeństwo w parku linowym zapewniał profesjonalny sprzęt asekuracyjny, w który każdy uczestnik został wyposażony (uprząż z lonżami, bloczek zjazdowy i kask alpinistyczny). Przed przystąpieniem do zabawy każdy z uczniów został gruntowanie przeszkolony z zasad bezpiecznego poruszania się po parku, a następnie przeegzaminowany przez instruktora celem weryfikacji umiejętności i wyeliminowaniu błędów. Dzięki temu uczniowie mogli samodzielnie poruszać się po trasach parku. Nad bezpieczeństwem i poprawnością przejścia cały czas czuwali instruktorzy parku linowego.

- Zwiedzali z przewodnikiem park tematyczny, w którym znajdują się gigantyczne owady w rozmiarach dochodzących nawet do 8 metrów, wykonane przez artystę plastyka z precyzyjnym odtworzeniem ich naturalnego wyglądu. Robi to piorunujące wrażenie i działa na wyobraźnię. Teraz mogli zobaczyć to, co jest małe lub zupełnie niewidoczne dla oczu. Detale i jakość wykonania owadów zaskoczyła wszystkich  i wprawiła  w osłupienie, a spotkanie na leśnej ścieżce kilkumetrowej  biedronki było niezwykłym doświadczeniem. Poznali też zwyczaje i życie owadów.

- Następnie każdy uczestnik wycieczki wybrał gipsową figurkę owada, by ją pomalować.
- Przeszli kilka razy przez wioskę domków na drzewach: 20 domków umieszczonych na wysokości ponad 3 m, połączonych ze sobą tunelami sprawnościowymi                                  z przeszkodami.
- Zjedli na miejscu pyszny obiad,
- Piekli kiełbaski przy ognisku.
- Pokonali specjalny tor do szalonej jazdy quadami, który zapewnił każdemu z nich szybsze bicie serca i dostarczył dużej dawki emocji.
- Strzelali z łuku. Okazało się, że nie jest to łatwe, ale kolejne strzały były coraz celniejsze.
- Bawiły się na nartach integracyjnych (narty integracyjne to wspaniała zabawa   i jednocześnie wspólne zmagania całej grupy. Pięcioosobowa grupa przywiązana jest nogami do wspólnych nart, a jej zadaniem jest w jak najszybszym czasie pokonać wyznaczony tor) kolejne upadki, wywoływały salwy śmiechu i radości.
- Uczestniczyli w zawodach sumo. Uczniowie po ubraniu specjalnych, wypełnionych gąbką kostiumów błyskawicznie przeobrażają się w masywnych zapaśników. Zabawa poległa na powaleniu przeciwnika lub wypchnięciu go poza matę. Dodatkowym utrudnieniem jest niewielka średnica maty – oraz jej śliska powierzchnia. Sumo to bardzo widowiskowa konkurencja, dała ona wiele radości zarówno zawodnikom jak    i widowni.

Umęczeni, pełni wrażeń, w drodze powrotnej dawaliśmy wyraz swojemu zadowoleniu     i jednogłośnie wyraziliśmy chęć powrotu przy nadarzającej się sposobności.
Dorota Jaśkowska, Wioletta Skwiot


czwartek, 23 września 2021

Jesienny Piknik z MotoWilkami

czwartek, 23 września 2021

Erasmus+ w SP1

Komentarze (1)

Fajnie się nasze dzieciaki bawiły, pozdrawiam wszystkich:)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.