Kultura i rozrywka

Wieści z ZSM nr 3

SZKOLNY KONKURS O PRAWACH CZŁOWIEKA.

      Dnia 10 grudnia po raz 68 obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Została ona uchwalona, by zapobiec łamaniu praw człowieka na całym świecie.
   Tradycyjnie od wielu lat w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka  w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza Z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie zorganizowano szkolny konkurs o tej tematyce.  Uczniowie klas szóstych odpowiadali na pytania dotyczące walki o prawa człowieka i o współczesnych sprawach dotyczącej tej tematyki ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka i praw ucznia w szkole.  
   Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy VI a w składzie: Beata Paluszkiewicz, Aleksandra Kaszkiel i Kinga Kosielska. Zdobyli oni 16 punktów na 20 możliwych do osiągnięcia. Drugie miejsce zajęła klasa  VI d (Klaudia Karwowska, Krystyna Dudzińska, Małgorzata Alksnin). Trzecie miejsce przypadło klasie VI b (Magdalena Wojciechowska, Paweł Mroczkowski, Arkadiusz Mazurek), a czwarte VI c (Sabina Kuligowska, Julia Czubajko, Emilia Czaplicka).


     Rywalizacja  drużyn klas szóstych była jednym z elementów obchodów rocznicy uchwalenia Deklaracji w grajewskiej „Czwórce”. Ponadto w holu szkoły na tablicy przedstawiono podstawy praw człowieka, dziecka i ucznia.  Konkurs został opracowany, przygotowany i przeprowadzony przez  nauczycieli -  Wiesława Jerulanka, Annę Bukowską i Lilię Pietrzykowską. Wszyscy uczestnicy  otrzymali książki o Grajewie ufundowane przez dra Tomasza Dudzińskiego - dyrektora Grajewskiej Izby Historycznej – absolwenta SP 4.
                                                                                                                                                 WJ

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.