Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 6038 wyświetleń

Wieści z ZSM nr 2

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W ZESPOLE SZKÓŁ MIEJSKICH NR 2 W GRAJEWIE

GALERIA ZDJĘĆ 

 Ten szczególny przedświąteczny czas obfitował w różne dobre przedsięwzięcia, w które zaangażowała się cała społeczność szkolna: począwszy od VIII Festynu Bożonarodzeniowego, a skończywszy na konkursach międzyklasowych.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ogłoszono dwa konkursy: na wykonanie najdłuższego łańcucha świątecznego i najładniej udekorowaną salę lekcyjną. Pomysły uczniów przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Łańcuchy wykonano z bibuły, kolorowego papieru, makulatury, a także ze srebrnej folii. Najdłuższy łańcuch w kategorii szkoły podstawowej wykonała klasa VI c – 684cm, następnie IV d, V b i VI b, zaś w kategorii gimnazjum bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III c, później I c i III a. Łączna długość wszystkich zgłoszonych do konkursu łańcuchów świątecznych wyniosła 4977,3 cm (zostały one wykorzystane jako element dekoracji na Festynie Bożonarodzeniowym oraz do ozdobienia klas). Z kolei w pracowniach  oprócz tradycyjnej choinki pojawiły się anioły oraz stajenki Betlejemskie. Komisja, w skład której wchodziła dyrekcja naszej szkoły, przyznała następujące miejsca: I - klasie I B za piękne Betlejem w sali 204, II  – kl. III c, II – IV b, III m - kl. VI a oraz trzy wyróżnienia dla klas: VI b, II d i II c. Dyplomy i nagrody biorącym udział w w/w konkursach wręczono przed VIII Szkolnym Konkursem Bożonarodzeniowym.

            VIII SZKOLNY KONKURS  BOŻONARODZENIOWY odbył się 22 grudnia 2015 roku o godzinie 10.45 w sali gimnastycznej PG nr 2.

13. gimnazjalistów odpowiadało na pytania losowo przez siebie wybrane o różnym stopniu trudności. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi tradycji Świąt Bożego Narodzenia (2 rundy) oraz historii, treści, tytułów i melodii kolęd (2 rundy). Dodatkowo redagowali życzenia świąteczno – noworoczne do wybranych adresatów. Łącznie ułożono 92 pytania, z których uczniowie wybrali 43 (z powodu wyrównanego poziomu potrzebna była dogrywka).

Gościliśmy w naszych szkolnych progach zaprzyjaźnione ze szkołą Sybiraczki: panie – Jadwigę Budną, Zofię Lenkowską z wnuczką oraz Jadwigę Skórską. Jesteśmy wdzięczni za przybycie, poświęcony nam czas, zainteresowanie i czynne włączanie się w życie szkoły.

W jury zasiadali: wicedyrektor ZSM nr 2, pani Anna Deresz, nauczyciele religii -  panie: Wioletta Zalewska i Zofia Kurzątkowska oraz współorganizatorka konkursu, pani Lidia Brzozowska. Zmagania prowadziła pani Anna Niedźwiedzka, pomysłodawczyni i współorganizatorka w/w rywalizacji. Przedświąteczne wydarzenia na zdjęciach utrwaliła pani Małgorzata Dąbkowska, a nad właściwym nagłośnieniem i obsługą sprzętu czuwał pan Jakub Okulewicz. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy zmagań dodatkowo wybrali sobie nagrody, spośród przygotowanych: książek, artykułów papierniczych i bibelotów, zakupione za pieniądze ze sprzedaży gazetki szkolnej „Omni modo”. Dyrekcja szkoły ponadto dla każdego uczestnika tej wiedzowej rywalizacji przygotowała słodki upominek.

Przedsięwzięcia, o których była mowa powyżej, znalazły uznanie wśród społeczności i szkolnej, i lokalnej. Wszyscy uświadomili sobie, że prezenty bożonarodzeniowe nie są najważniejsze; najistotniejsza jest pamięć, bliskość, ciepła rodzinna atmosfera, życzliwość i miłość.

 

      ZWYCIĘZCY VIII Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego:

     I miejsce –  Zuzanna Bogdan – klasa III B

    II miejsce –– Dawid Burzyński –  klasa II A

   III miejsce – Aneta Julia Dąbrowska – klasa II D       

 

 

 

                                                                        Anna Niedźwiedzka

                                                                        Wioletta Zalewska

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (1)

Brawo pani Aniu, że mimo natłoku zajęć przed Świętami znajduje Pani czas na takie piękne konkursy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.