Sport

  • 1 komentarzy
  • 6607 wyświetleń

Wieści z zapaśniczych mat

DZIEWCZĘTA LEPSZE OD CHŁOPCÓW
Dziewczęta z Podlasia okazały się lepsze od chłopców, gdyż podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym zdobyły dla województwa 30 pkt. we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży, a chłopcy 23 pkt. Bardzo dobrze wypadły dziewczęta ze Szczuczyna, które rywalizując pod okiem wychowanek „GWIAZDY” - Ewy Alickiej i Adrianny Zańko - zdobyły 15 pkt. i pierwsze miejsce drużynowo na 20 startujących ekip, tuż za podium na czwartym miejscu uplasowały się dziewczęta z Suwałk.

Dziewczęta z woj. podlaskiego wygrały również klasyfikację wojewódzką. Wśród chłopców dobrze powalczyli chłopcy z Grajewa, którzy zajęli 5 miejsce na 27 ekip biorących udział w zawodach. Indywidualnie medale  koloru złotego zdobyli: Oliwia Ostaszewska (MLUKS „GWIAZDA” Szczuczyn) w kat. do 34kg, Karolina Zakrzewska (LMUKS „OLIMPIK” Suwałki) w kat. do 52kg oraz Szymon Boć (MLUKS MOSiR Grajewo) w kat. do 59kg.Medale koloru srebrnego zdobyli: Łucja Ostaszewska w kat. do 40kg, Emilia Bagińska w kat. do 62kg oraz Paweł Chrostowski w kat. do 85kg ( wszyscy MLUKS „GWIAZDA” Szczuczyn), Dawid Nitupski (MLUKS MOSiR Grajewo) w kat. do 53kg i Mateusz Kasjaniuk (UAKS „PODLASIE” Białystok) w kat. do 59kg. Brązowe medale zaś zdobyli: Renata Gutowska w kat. do 40kg, Ewelina Gąsiewska w kat. do 44kg, Oliwia Żebrowska i Kinga Zielińska w kat. do 52kg, Magdalena Bagińska w kat. do 67kg i Krystian Pawłowski w kat. do 66kg ( wszyscy MLUKS „GWIAZDA” Szczuczyn), a ponadto Gabriela Wepa w kat. do 40kg , Marcin Kasjaniuk w kat. do 73kg i Grzegorz Bursa w kat. do 85kg ( wszyscy UAKS „PODLASIE” Białystok), Gabriela Gorszewska w kat. do 57kg ( LMUKS „OLIMPIK” Suwałki) oraz Paweł Chmielewski w kat. do 100kg (UKS „HERKULES” Łomża). Piąte punktowane miejsca zdobyli: Paulina Korytkowska w kat. do 44kg, Karolina Domaszuk w kat. do 48kg ( obie LUKS „AMATOR” Juchnowiec), Natalia Maciejunas w kat. do 48kg oraz Konrad Wasilewski w kat. do 73kg (oboje LMUKS „OLIMPIK” Suwałki), Wiktoria Dawidowicz w kat. do 57kg (UAKS „PODLASIE” Białystok) i Mateusz Chojnowski w kat. do 35kg (MLUKS MOSiR Grajewo).

Na siódmym ostatnim punktowanym miejscu uplasowali się: Brajan Szreder w kat. do 38kg i Gniewomir Toczyłowski w kat. do 53kg ( obaj MLUKS MOSiR Grajewo) oraz Julia Chrostowska w kat. do 57kg (MLUKS „GWIAZDA” Szczuczyn). Warto też podkreślić, iż nasze „GWIAZDY” te młodsze i te starsze znalazły się również w kręgu zainteresowań miejscowych mediów, którym udzielały interesujących wywiadów.

Zarząd Klubu MLUKS „GWIAZDA” przy UM w Szczuczynie dziękuje za pomoc w możliwości wzięcia udziału w tym turnieju Burmistrzowi Szczuczyna, a także członkom klubu Barbarze Marcinkiewicz oraz Patrycji i Wojciechowi Kaczyńskim. Podziękowania należą się również dyrektorom i nauczycielom wychowania  fizycznego Szkoły Podstawowej w Szczuczynie i w Niedźwiadnej oraz Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie i Wąsoszu za wsparcie dzieci i młodzieży w spełnianiu ich marzeń sportowych.

sobota, 2 marca 2024

Morsy Grajewo

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.