piątek, 21 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

Wieści z ŚHP

        Od marca bieżącego roku Środowiskowy Hufiec Pracy w Grajewie realizuje projekt „Edukacja proekologiczna młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Poza Hufcem w Grajewie w projekcie uczestniczy 7 pozostałych jednostek opiekuńczo wychowawczych Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w  Białymstoku. Ogółem w projekcie bierze udział 160 uczestników OHP. Działania projektu w Grajewie realizuje 20 osobowa grupa młodzieży z klasy II A Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Wojewodzinie. Celem projektu jest przyswojenie i poszerzenie przez młodzież wiedzy na temat ekologii oraz uświadomienie potrzeby ciągłej troski o środowisko, w którym żyjemy. Dotychczas młodzież przygotowała plakaty o tematyce ekologicznej oraz prace na konkurs na najciekawsze logo projektu.

W pierwszej połowie maja 2013r. młodzież uczestniczyła    w warsztatach ekologicznych, podczas których m. in. nabyła wiedzę jak właściwie gospodarować odpadami i jak ważne jest wykształcenie w społeczeństwie właściwej postawy wobec segregowania śmieci. W ramach działania nr 6 „Dni sprzątania środowiska” uczestnicy projektu tropią i sprzątają dzikie wysypiska śmieci oraz  zasadzili 100 szt. sadzonek drzew w okolicy swojej szkoły. Systematycznie młodzież prowadzi zbiórkę surowców wtórnych, nie tylko na terenie naszej  jednostki ale również we własnych gospodarstwach domowych. W planach jest jeszcze wspólny wyjazd do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, warsztaty selekcji i utylizacji odpadów, konkurs wiedzy ekologicznej i zorganizowanie wystawy fotograficznej z realizacji projektu. Działania edukacji proekologicznej w ŚHP w Grajewie potrwają do końca października 2013 r.   -  informuje  Teresa Maciorowska – komendant ŚHP w Grajewie

 

 


Autor zdjęć: Bartosz Pietrzak – st. wych. ŚHP w Grajewie

W załączeniu zdjęcia:

Nr 1: Warsztaty ekologiczne dla ucz. ŚHP w Grajewie w ramach projektu „Edukacja proekologiczna młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym”  w ZS w Wojewodzinie w dn. 13.05.2013r.

Nr 2 : Sadzenie drzew w ramach projektu „Edukacja proekologiczna młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym” na terenie ZS w Wojewodzinie.
Nr 3 : Plakaty przygotowane przez uczestników projektu na konkurs o tematyce ekologicznej.

środa, 19 czerwca 2024

Pikniki integracyjne w SP2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.