niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 8367 wyświetleń

Wandale są wśród nas!

Zakątek boiska Zespołu Szkół Miejskich nr 3, przy ul. Konstytucji 3 Maja w Grajewie powoli nabiera sportowego charakteru. Sympatycy ćwiczeń na świeżym powietrzu, do dyspozycji mają profesjonalną siłownię zewnętrzną. Urządzenia są ogólnodostępne, każdy może korzystać z nich do woli bezpłatnie. Tuż obok znajduje się tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych - skejterzy mają tu kilka przeszkód przeznaczonych do nauki tricków jazdy na deskorolce, rolkach czy BMXach.

Miejski ratusz zadbał też o coś do siedzenia po wyczerpujących ćwiczeniach, bezpieczeństwo i estetykę tego miejsca. Zamontowano nowe ławki i kosze na śmieci, teren został doświetlony. Dziś miejsce trzeba doprowadzać do porządku – ławki i kosze na śmieci zostały zniszczone.

Zniszczenia w wymienionym miejscu to tylko przykład zdarzającego się wandalizmu w naszym mieście, inny to oddane do użytku w końcu sierpnia 2016 r. urządzenia do ćwiczeń w Parku Solidarności (street workout park) - miesiąc później zostały zdewastowane. Często "ofiarami" chuligańskich wybryków stają się ściany budynków, nasadzenia, place zabaw, kosze na śmieci.

Finansowe konsekwencje łobuzerskich ekscesów ponoszą mieszkańcy. Corocznie umyślne niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego, zwłaszcza publicznego mienia obciąża budżet miasta, spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych, to niemałe kwoty. Jeszcze ciągle panuje błędne przekonanie, że mienie publiczne nie należy do nikogo. Mamy jednak prawo żyć i mieszkać w ładnym i zadbanym otoczeniu. Nie bójmy się powiadomić odpowiednie służby, kiedy widzimy złe zachowania. W przypadku, gdy nie można wskazać odpowiedzialnych za zniszczenia koszty spadają na nas wszystkich.

 

Komentarze (7)

to zamiast wydawać ciągle pieniądze na renowacje, to wystarczy raz zamontować monitoring. bedzie taniej i napewno bezpieczniej. a tak przecież ludzi bez mózgu nie brakuje.

zamiast się cieszyć, że miasto wygląda coraz lepiej i to wszystko jest tak jakby za darmo dla mieszkańców, to wolą to zniszczyć, tak to jest jak w Grajewie jest pełno plagusów i innych nadużywających narkotyki, alkohol. Raczej ktoś trzeźwy na umyśle nie spowodowałby takich zniszczeń. Moim zdaniem POLICJA powinna chodzić po mieście wieczorami, szczególnie gdy jest piątek lub sobota, bo właśnie wtedy dzieją się takie mankamenty jak ludzie piją w weekendy. Pozdrawiam.

Pójdzie do spowiedzi i będzie mu odpusczone a potem od nowa... no już pisałem,że kapitalizm= kryminalizm= patologia ! Tego nikt nie powstrzyma,załapią jednego znajdzie się drugi. Tutaj jest bark podstawowego wychwania w rodzinie i w szkole. W czasach socjalistycznych tego typu incydenty były bardzo żadkim zjawiskiem, badzo często społeczeństwo było tak zaanagażowane że ujęcie delikwenta byłoby zwykłą formalnością. W obecnych czasach panuje asocjalizm- czyli znieczulica - kompletna obojętnośc na wszystko. Jest to spowodowane ,też strachem przed "demokratyczną" agersją delikwentów. Większość scen , które oglądaliśmy w filamach amerykańskich, stało się rzeczywistaością w życiu codziennym- Amen!

Policja powinna chodzić, a nie jeździć i to w cywilu. Chodzić w ciemnych kątach i zakamarkach z psem. Pies byłby zadowolony, a żule nie czuli by się bezkarni jak cztery łapy by skoczyły im na plecy.

takiemu gowniazowi kopala w dupe bym zasunal za takie nie szanowanie miasta

Jeśli e-grajewo woli trzymać tematy e-cycuszki to niech trzyma zamiast trzymać e-świadek. Do dla mnie to jest czysty idiotyzm!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.