Wiadomości

Uwaga na pieszych!

Ełk
Kierująca osobowym mercedesem wyjeżdżając z parkingu straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w idącą chodnikiem 86 -latkę. Piesza z potłuczeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Podczas zdarzenia kierująca uszkodziła również dwa zaparkowane samochody. 

Do zdarzenia doszło 5 XI przy ul. Cmentarnej w Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca osobowym mercedesem wycofywała z zatoki postojowej. Z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na chodnik po przeciwnej stronie jezdni. Kierująca wjeżdżając na chodnik potrąciła poruszającą się tam 86-latkę, Następnie z impetem wjechała tyłem pomiędzy dwa zaparkowane w zatoce postojowej samochody, uszkadzając je. W zaparkowanych pojazdach nikt nie przebywał. Potrącona 86-latka doznała potłuczeń ciała i została przetransportowana do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia. - KPP w Ełku
 

Augustów
7 XI po południu doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Policyjne ustalenia wskazują, że 39 – latek szedł nieoświetloną drogą i nie posiadał elementów odblaskowych. Augustowscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o śmiertelnym potrąceniu pieszego. Do wypadku doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowością Kroszewo, a Barszcze. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że jadący fordem 65 – letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny potrącił śmiertelnie pieszego, który szedł prawą stroną drogi. Do zdarzenia doszło na terenie zabudowanym, na nieoświetlonej drodze. Dodatkowo okazało się, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Augustowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.


Przypominamy wszystkim pieszym, uczestnikom ruchu drogowego, o obowiązku używania elementów odblaskowych, podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. Za brak odblasku można zapłacić mandat karny do 100 złotych. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy nosić elementy odblaskowe także na terenie zabudowanym. Poprawi to znacznie naszą widoczność i zwiększy prawdopodobieństwo uniknięcia wypadku.  Niestety tym razem pieszy za brak elementów odblaskowych zapłacił najwyższą cenę.  źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.