niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 5860 wyświetleń

Turyści zgubili się na biebrzańskich mokradłach

Turyści z Gdańska nie mogli wrócić ze szlaku w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pomogli im monieccy policjanci wspólnie ze strażakami, którzy szli po zagubionych kilka kilometrów bagnistym terenem.

- Zgłaszający powiedział, że po przebyciu pewnego odcinka czerwonego szlaku prowadzącego do miejscowości Gugny, stał się on praktycznie nie do przejścia. Turysta w rozmowie z policjantami powiedział, że są na mokradłach w rejonie palu szlakowego z numerem 17 - relacjonuje aspirant Izabela Januszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.

 

Policjanci od razu ruszyli na ratunek. W sprawę zaangażowali się także lokalni strażacy. Zapadał zmrok, więc nie było czasu na zwłokę. Z uwagi na bardzo trudne warunki terenowe oraz brak możliwości dojechania na miejsce radiowozem, mundurowi ruszyli na pomoc pieszo.
Musieli przejściu bagnistym terenem kilka kilometrów. Szczęśliwie odnaleźli zagubionych turystów z Gdańska. To 33-letni mężczyzna, jego 34-letna partnerka oraz ich małe dzieci w wieku 2 i 7 lat.  - opisuje Gazeta Współczesna

Komentarze (12)

Iść na Bagna i dzieci ze sobą małe ciągać to trzeba mieć coś nie halo z głową

Ludzka głupota niezna granic.

Dobrze , że finał poszukiwań zakończył się szczęśliwie.

Zapewne kupili bilety. Jak tak to czemu je sprzedano ?

bagien nie widzieli

Są informacje, że to szlak trudny i podmokły, a mimo to co roku znajdują się nieprzygotowani śmiałkowie, których potem trzeba ściągać z bagien za pieniądze podatników? Szczęście, że nikomu nic się nie stało.

Biebrzanski jest dostepny tylko dla superwyczynowcow a nie dla rodzicow z malymi dziecmi.

Wybrali się na bagna z dwulatkiem
na sesję zdjęciową czy co.Szkoda słów.

O matko !! Zabrali dzieci do parku!! To nawet kobieta i mężczyzna z dziecmi!! Toż to szok! Dzieci należy trzymać w betonowych placach zabaw nalepiej przy jakieś fabryce farb czy coś w tym stylu... Broń Boże do lasu a tym bardziej do parku!!

Często bywam w BPN . Jestem z Podlasia. A zdarzyło się raz zabłądzić na bagnach. Mój kolega także miał kłopoty, pomogła straż. Ostrzegam bądźcie rozsądni. To nie zabawa, jak zapadają nogi w grzęzawisko.

Jaki plac zabaw? Jakie farby? Przecież sobie ręce pobrudzi. Dzieciom trzeba dac tablet lub telefon i niech siedzą w domu.

Jaki tablet, jaki telefon? Dzieciom trzeba wgrać do kompa jakąś super krwawą strzelankę. A niech uczą się mordować.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.