czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 9855 wyświetleń

Trudne warunki drogowe (foto)

Grajewo. Bardzo trudne warunki drogowe. Wszystko przez silny wiatr i padający od prawie trzech dni śnieg.

Z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że na drogach wojewódzkich pracuje 46 pługów, ciągniki, piaskarki i solarki. Wszystkie trasy są prawdopodobnie przejezdne.

W Grajewie kierowcy skarżą się jednak na stan dróg. Nie widzą pracujących pługów śnieżnych. Tylko na ulicy Koszarowej doszło dziś do kilku drobnych stłuczek i to w krótkim czasie. Według najnowszych prognoz – opady śniegu ustaną prawdopodobnie w czwartek po południu. 

 

Ełk: Padający śnieg i trudne warunki atmosferyczne wymagają od uczestników ruchu drogowego zachowania szczególnej ostrożności i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wczoraj w powiecie ełckim policjanci pracowali na miejscu wypadku i 6 kolizji. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala.

Wczoraj (08.02.2017) po godzinie 14:00 oficer dyżurny otrzymał informację o wypadku drogowym pomiędzy Stradunami i Przytułami. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot Boxer na zaśnieżonej drodze wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie pojazd zjechał do rowu po przeciwnej stronie drogi i uderzył w skarpę. 40-letni kierowca doznał ogólnych potłuczeń ciała i rany ciętej głowy. Do szpitala trafił również pasażer peugeota. 

Zmiana pogody i warunków drogowych sprawiły, że wczoraj na drogach powiatu ełckiego policjanci odnotowali także sześć kolizji. Żadna z osób w nich uczestniczących nie odniosła poważniejszych obrażeń.


 

Komentarze (25)

Pługi na ulicach? czasami widać jak jedzie tylko po co on jedzie jak pług ma podniesiony a pod nim leży śnieg? Po to aby ludzie widzieli , że jezdza i odsnieżaja? Ależ i tak płacą czy się odśnieża czy nie a kierowcy niech się kopią w sniegu. Brawo, tak trzymac .

Stłuczki na koszarowej w miejscu umieszczenia progu zwalniającego - przypadek?

Za co płaci Miasto dla firm odśnieżających.Skandal, jeszcze tak Źle nie było za żadnego burmistrza,

Nie widać na całym mieście ani pługów ani piaskarek warunki są bardzo ciężkie nie poodgarniany śnieg,przy takich warunkach pogodowych służby powinny non stop zawijać a nie pochowani nie widać a przejechać ciężko tyle śniegu,kiedyś za czasów dawniejszych to widać było jak pracownicy PUKu jeździli o odsniezali teraz niestety nie.

a jak na os.Centrum złamie się rękę albo nogę to odszkodowania należy dochodzić od tego,co POWINIEN odśnieżyć czy od właściciela terenu bo nie egzekwuje wykonania powierzonych obowiązków?Schody do klatki sama dzisiaj odśnieżałam(nie pierwszy raz zresztą) bo życie mi miłe

Oj ludzie narzekacie. Miasto wydało sporo forsy na firmę która "uczciwie" wygrała przetargi teraz z wielkim zapałem odśnieża miasto. Szczególnie widać to latem. A jak ktoś ma pretensje to niech się zwróci do władz miasta, albo siedzi w domu.

Się ogarnijcie. marzeniem moim jest zima z początku stanu wojennego. Ludzie by troszkę zwolnili. Dokąd wam tak spieszno? Na tamten świat? Ile życia macie to więcej nie będzie , a jak biegiem będziecie latać to w biegu umrzecie. Śniegu troszkę spadło Powtarzam troszkę bo cóż to jest 35 cm i to może nie tyle. Zwolnijcie na drodze, odśnieżajcie podjazdy i parkingi i do wiosny dotrwamy. Więcej optymizmu życzę wszystkim zabieganym.

Nie wspomnę o uliczkach osiedlowych, na Centrum jak zwykle pług nie dotarł, zaspy półmetrowe przed blokiem! Za co k... pieniądze bierzecie!_

Popieram Olę. Płacimy podatki drogowe, a jeździmy w okropnych warunkach. Zapraszam władze miasta odpowiedzialne za odśnieżanie , aby przejechały się po drogach Grajewa.

Jeżeli dobrze pamiętam to tej zimy obecny Burmistrz podczas spotkania z mediami w UM zapewniał, iż służby odpowiedzialne za odgarnianie sniegu są dobrze przygotowane??? To co się dzieje na miejskich ulicach woła o pomstę, i proszę mi nie pisać, że pada i wieje, gdyż GDDKiA na DK potrafi usuwać śnieg na bieżąco. Gdzie są osoby za to odpowiedzialne???

2 lutego w Białymstoku ulice wyglądały o wiele gorzej. Dawno nie było tyle śniegu i jest okazja przypomnieć sobie jak wygląda zima.

Prawda ul.Koszarowa która przebiega przez oś.południe nie jest odśnieżana a nie mówiąc już o łączniku należącym również do ul.koszarowej tam ani przejść a już nie mowa o wyjechaniu autem.Czy PUK zapomniał tam o mieszkańcach??? ZAPRASZAMY

Tak źle jeszcze nie było. PUK wyśle trzy pojazdy na ulice co kilka godzin i udają że coś robią. A robią to niechlujnie. Dla władz miasta chyba nie zależy, niech ludzie się rozbijają. Gdyby był okres przedwyborczy ulice wyglądały by inaczej. Są trudne warunki, które zdarzają się dwa, trzy razy w roku to trzeba spiąć cztery litery a nie narzekać lub chwalić się w gazecie jak to firma świetnie jest przygotowana do zimy. Panie Burmistrzu zimy jeszcze będzie co najmniej trzy tygodnie a my będziemy poruszać się po zajeżdżonym śniegu, lodzie. Do pracy panie prezesie.

O ulicy Koszarowej to służby drogowe zapominają, stąd takie stłuczki. Rzadko jest sypany piasek czy też odśnieżana.

a ja uważam że służby drogowe jakoś sobie radzą i robią to co możliwe. Na Koszarowej przy progach każdej zimy jest ślisko ale trzeba włączyć myślenie i o tym pamiętać.

a kto nie umie jeździć zimą niech chodzi piechotą przynajmniej nie porozbija innym samochodów

przecież jest czysto , a latem będzie odśnieżone

słabo odśnieżono? To nie wina firm które to wykonują bo chłopaki pracują dzień i noc ale zleceniodawców że za mało zamawiają sprzętu, który obsłuży tyle miejsc.

najgorze3j jest z odsnbiezanbiem na chodniku niczyim np.chodik na krasickiego naprzeciwko osrodka zdrowia-tam powinni spacerowac ci co narzekaja na 5-10cm.sniegu,nalezy pochwalic pania ktora dba o chodnbiki na os;poludnie bloki 23-31-brawo

Brawo służby odśnieżające miasto pogratulować !!!!!
Tylko niech nie mówią że zima ich zaskoczyła bo to się staje wk......ące delikatnie mówiąc !!!!!!!

GDDKiA jakoś sobie radzi. Ale PUK pojeździł trzema pługami i wszystko jest OK - tak krótkimi odcinkami tam gdzie samochody nawiozły na kolach sól z dróg GDDKiA. Ale to przecież klęska żywiołowa spadło 8 cm śniegu tragedia. PUK tylko odśnieżał, nie miał mocy przerobowych ani chęci aby posypać, przecież to stan klęski żywiołowej piesi i kierowcy muszą to zrozumieć nie da się. Non stop jeździ osiem jednostek nawet przerwy na tankowanie nie robią tak się starają. Pan Burmistrz powinien przejrzeć na oczy i nie słuchać ciągłych kłamstw. Każdy widzi jak to wygląda. Myślę, że wielu dołączy się do moich życzeń - oby dla bardzo starającego się i pracującego ponad siły prezesa odpowiedzialnego za obecny stan ulic i chodników ( słońce częściej świeciło w oczy.

To wynika że na każdej ulicy trzeba pług postawić by jeździł, ludzie, jest zima, opad był bez ustanku, kto to nadąży? Pług osiedle przejechał a zaraz śladu nie było po nim widać...

Owszem jeżdżą samochody z pługami podniesionymi 20 cm nad jezdnią, żeby przypadkiem zbyt dużo śniegu nie ściągnąć z jezdni.

Do "Kierowca". Przypadkiem chyba pracowałeś w PUK-u. Jak miałeś wykonywać te czynności o których piszesz w 3 swoich postach, było Ci ciężko, dużo niepotrzebnej pracy przy odśnieżaniu (jak twierdziłeś), wszystko było bez sensu, i co ?. Zwolniłeś się na własną prośbę. Siedzisz na zapiecku, bez pracy i biedę klepiesz. Ot cała paranoiczna Twoja rzeczywistość.

as - Ciekawe jak kierowcy z innych miast mają pamiętać, że na ul. Koszarowej w Grajewie jest ślisko, włącz myslenie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.