Kultura i rozrywka

Trening matematyki -ZSS

Dnia 13 maja br. w Zespole Szkół Specjalnych w Grajewie odbył się trzeci Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Nauczyciele matematyki postanowili włączyć do uczestnictwa w konkursie uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalnej i zawodowej, organizując go tym razem w dwóch kategoriach. Przygotowano dwa zestawy testów: na poziomie I i II. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie: SOSW w Długoborzu, Zespołu Szkół Zawodowych w Białymstoku, ZSS w Ełku, ZSS w Grajewie, a także uczniowie uczęszczający do Gimnazjum nr 2 w Grajewie. Patronat nad imprezą objęli: Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Grajewo.


Po rozwiązaniu zadań, młodzież mogła skorzystać z oferowanego posiłku, z pracowni komputerowej lub uczestniczyć w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych.  W tym czasie dwie komisje, składające się z nauczycieli matematyki w poszczególnych szkołach, dokonały sprawdzenia testów i zestawienia punktacji w wymienionych kategoriach. Na zakończenie organizatorzy dokonali wręczenia nagród dla zwycięzców konkursu.


- Uczniowie byli zadowoleni, wyrazili duże zainteresowanie kontynuacją imprezy  w przyszłym roku i rozstali się z nadzieją spotkania za rok. Chcielibyśmy, aby ta  forma współzawodnictwa stała się tradycją w naszym regionie. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tej imprezy - powiedzieli nauczyciele matematyki w ZSS G-wo - pomysłodawca i organizator Remigiusz Serafin oraz współorganizator Katarzyna Zamojska.

ZSS, e-Grajewo.pl

sobota, 3 czerwca 2023

Dzień Dziecka w SP2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.