Rejestracja tel.: 607 146 701
Pracownia tomografii komputerowej w grajewskim szpitalu wyposażona jest w nowoczesny tomograf komputerowy firmy Siemens Somatom Scope zapewniający szeroki zakres badań (neurologicznych, onkologicznych i ortopedycznych) o wysokiej rozdzielczości obrazu i niskiej dawce promieniowania w trakcie badania.
PRZEBIEG BADANIA TK
Pacjent badany jest w ubraniu. Do badania umieszczany jest – najczęściej w pozycji na plecach – na specjalnym, ruchomym stole, który przesuwa się do wnętrza aparatu (tzw. gantry).
W celu uzyskania jak najlepszej jakości zdjęć, w trakcie badania pacjent powinien leżeć nieruchomo, a w momentach dokonywania pomiarów – wstrzymać oddech. Dlatego podczas badania pacjent za pośrednictwem intercomu jest na bieżąco instruowany przez techników i lekarzy o sposobie zachowania.
1. ZABRANIA SIĘ przyjmowania jakichkolwiek posiłków i płynów na co najmniej 4-5 godzin przed badaniem.
2. UWAGA ! Przed przyjściem na badanie z kontrastem sprawdź swój wynik kreatyniny!
Dlaczego ten wynik jest wymagany? – Wymagamy, aby upewnić się, że nerki pracują prawidłowo i nie ma żadnych przeciwwskazań do podania kontrastu. Pacjent zgłaszający się na badanie TK musi mieć oznaczony poziom kreatyniny, który można wykonać? w laboratorium. Wynik powinien być aktualny i mieścić się w granicach normy.
WYNIKI BADANIA
Wynik badania przekazywany jest w formie opisu oraz płytki CD. Badanie trwa tylko do kilkunastu minut.
Rejestracja /informacja
NZOZ EKOLEX
tel.: 607 146 701
Pracownia Tomografii Komputerowej znajduje się na terenie Szpitala w Grajewie przy ul. Konstytucji 3 Maja 34
Opisy badań tomografii komputerowej wykonuje Specjalista Radiolog Czesław Kalinowski
piątek, 22 listopada 2024
sobota, 23 listopada 2024
Diagnostyka ok ale ta cena...jak by to kosztowalo 50zl tokazdy by zrobil
to weź 50 zł i idź do stomatologa - czy wyleczy ci zęba? (nie masz 300, 400 zł i więcej - będziesz chodził szczerbaty)
Uważam , że osoby pochodzące z rodzin , gdzie przynajmniej jedno z rodziców zmarło na raka to automatycznie są w grupie ryzyka i w tym przypadku badania powinne być bezpłatne .W końcu jest w Polsce ubezpieczenie zdrowotne czy nie ?
no proszę i po co płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne, skoro nie można skorzystać z badania, na fundusz tylko trzeba płacić to jest straszne co w naszym kraju dzieje się ze służbą zdrowia ;
Lekarze nie dają skierowań od tak no ktos chce trzeba byc prawie jedno nogo na drugim świecie wtedy dzialaja bo im mniej skierowan tym wiecej w kieszeni
Czy ktoś wie ile kosztuje prywatnie ?
Napisał: Agnieszka Czy ktoś wie ile kosztuje prywatnie '>
' badanie głowy, brzucha? ?
według mnie tomografię komputerową powinno się wykonywać profilaktycznie raz w roku na NFZ (powinno to tak samo przysługiwać, jak zrobienie badania krwi) wtedy można by zapobiec wielu chorobom i zgonom
jeśli by było bezpłatnie badanie na NFZ to bym poszła
do Napisał: marta: jeśli byś była ubezpieczona-to bezpłatnie :)
Ile kosztuje badanie głowy? Czy potrzebne jest skierowanie? Jak długo trzeba czekać w kolejce?
Badanie głowy - w ramach NFZ - bezpłatnie.
Termin - max 14 dni.
Skierowanie -konieczne.
Ile kosztuje prywatnie tomograf jamy brzusznej? I jakie są kolejki?
Czy badanie mozna wykonac w innej pozycij niz na pkecach , chodzi mi o kregi szyjne , gdyz na plecach nie poloze sie bo trace przytomnosc , z gory dziekuje za odp.
Fajnie masz i na bezsenność nie cierpisz.A ja zawsze długo nie mogę zasnąć.
Jak zrobiłem tomografię w Ełku dla neurologa z pewnej przychodni na NFZ oczywiście, to już wiem dlaczego nie należy robić takich czynności na NFZ. Neurolog miał na monitorze taką malutką ikonkę, żekomo mojej głowy i się temu chciał przyglądać jeszcze, bo nie otwierało mu się to zdjęcie, poczym przeczytał opis odnośnie zatok z którymi od wieki wieków nie miałem problemów, i wogóle nie z tym co przyszedłem rozwiną temat dał mi skierowanie do tego od uszu i cześć, tak robią !!! Doktory na stanowiskach !!!
Tel aktualny bo ciągle poczta głosowa?
Przed covidem robiłam tomografię na NFZ, krótki termin, miła atmosfera. Obraz opisywał dr Kalinowski. Czy nadal można liczyć na opis dr Kalinowskiego?