Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11607 wyświetleń

Szpital stawia na jakość

Przecięciem wstęgi oraz modlitwą uczczono oficjalne otwarcie oddziałów ortopedii-urazowej i stacji dializ w Szpitalu Ogólnym w Grajewie. Zaproszeni goście byli zgodni w swoich opiniach – tak nowoczesnych usług medycznych w powiecie grajewskim jeszcze nie było.     


Kłopoty z kontraktem


Oddział ortopedii-urazowej powstał na bazie pomieszczeń nie istniejącej już chirurgii dziecięcej. Sale o powierzchni 400 mkw. wynajęła prywatna firma medyczna „Gramed” z Augustowa. Oddział dysponuje dwunastoma łóżkami oraz najwyższej klasy sprzętem pozwalającym na wykonywanie specjalistycznych zabiegów. Niestety spółka wciąż nie ma podpisanego kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia na świadczenie usług, co opóźnia rozpoczęcie działalności.


- To są jakieś zawirowania polityczne oraz brak dobrej woli ze strony NFZ. Wstępnie mieliśmy obiecane, że od nowego roku będziemy mieli kontrakt. Tymczasem minął już kwartał, a my stoimy w miejscu. Obecnie rozważamy uruchomienie prywatnych usług, za które niestety każdorazowo będzie musiał płacić pacjent powiedział dr Waldemar Podgrudny, współwłaściciel firmy „Gramed”. 
 
Dializowanie od maja


Problemów z kontraktem nie ma natomiast „Nefromedica” z Katowic, która od maja br. uruchomi w grajewskiej placówce stację dializ. Podkontrakt zawarty między palcówką, a firmą medyczną gwarantuje pacjentom bezpłatne dializowanie. Dziesięć nowoczesnych stanowisk pozwoli na prowadzenie różnych technik dializ. Zwiększy się także wydajność – jednorazowo oddział jest w stanie przyjąć aż 60 pacjentów. 


- Zaoferujemy bardzo nowoczesny sprzęt, który w znaczący sposób podniesie standard usług, a w szczególności wzrośnie precyzja wykonywania zabiegów, co ma ogromne znaczenie dla zdrowia pacjentów. Ponadto mamy jedno stanowisko dla osób z ostrą niewydolnością nerek oraz dwa dla tzw. pacjentów wirusowych – poinformował dr Bogdan Lange, prezes firmy „Nefromedica”.

Obie firmy zainwestowały  prawie 3 mln zł.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl


Około 10 proc. szpitali zostanie prawdopodobnie zlikwidowanych, przekształconych lub sprywatyzowanych w wyniku powstania tzw. sieci szpitali -  wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Szpitale, które znajdą się w sieci, mają mieć gwarantowany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z kolei los tych, które znajdą się poza siecią, będzie zależał od ich organów prowadzących, czyli samorządów - wojewódzkiego i powiatowych.

Komentarze (5)

nieźle , to się chwali tylko co ten fundusz śpi czy prezes nie dostał ...

Jestem bardzo ciekawy za ile zostały wynajęte te oddziały.Czy to nie jest przejmowanie NASZEGO SZPITALA w prywatne ręce.?Oddział po oddziele i zapomimy żeśmy mieli własny Miejski,a raczej powiatowy szpital.

ten N fundusz Z to banda,

nfz to sami szubrawcy tylko dla siebie jak najwyższe pobory a na szpital niech sam się miota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lepiej późno niż wcale; poczekajmy jak te oddziały będa działać. Biorąc pod uwagę szerokie uwarunkowania tych przedsięwzięć( inwestorzy, ich dokonania i pozycja na rynku, klarowność zasad współpracy ze szpitalem, rachunek ekonomiczny itd.) jeszcze daleka droga do ostatecznego sukcesu. Mimo wszystko powodzenia...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.