Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 10905 wyświetleń

Stypendium dla wybitnych

Dariusz Rogiński, absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie został stypendystą Wojewody Podlaskiego. Warto odnotować, że to jedyne takie wyróżnienie dla ucznia z powiatu grajewskiego.

- Jeszcze nie wiem, co zrobię z pieniędzmi, być może odłożę sobie wreszcie na komputer – mówi zaskoczony laureat. Darek przyznaje, że o przyznaniu stypendium dowiedział się od kolegów z klasy.

W ubiegłym roku szkolnym uczeń został m.in. laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Historycznego. Darek jest miłośnikiem historii średniowiecznej, od września jest uczniem Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie.

Stypendium w wysokości 300 zł miesięcznie będzie realizowane od września do czerwca przyszłego roku. W grudniu Darek otrzyma wyrównanie za trzy miesiące.W miniony poniedziałek (26 listopada), Zarząd Województwa Podlaskiego w drodze uchwały, przyznał 50 stypendiów uczniom i studentom za wybitne osiągnięcia w nauce za rok szkolny 2006/2007. W sumie rozpatrzono 820 wniosków.
Uroczyste rozdanie dyplomów stypendysty odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 12.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

AM


niedziela, 4 czerwca 2023

Kondolencje p. Beacie Biedrzyckiej

Komentarze (10)

Niezły jest. widać że ma talent ;) gratulacje. 300 zł na miech o kurde.

wspaniały i uzdolniony chłopak, serdeczne gratulacje !

W innych szkołąch tez sa uzdolnione dzieci. Tam też trzeba popatrzeć na uczniów

jest tego wart! to wartościowy chłopak.. tak trzymać Daruś:*:*

a skad mozna sie dowiedziec ze dostalo sie stypendium?? 0_o

Oby wiecej takich ludzi :]

gratulacje!!! kolej na władze lokalne, promujmy takich uczniów!na pewno jest ich wiecej, ale brak systemu który by ich wsperał

Władze województwa, mając ograniczone środki, postawiły na jakość- stąd też wnioski z innych szkół dotyczące uczniów z mniej spektakularnymi osiągnięciami nie zyskały przychylności komisji.
Co do aktywności władz lokalnych - od przynajmniej 3 lat funkcjonuje u nas Stypendium Starosty dla uczniów szkół powiatowych, przejawem aktywności środowiska lokalnego są też stypendia językowe fundowane przez zakłady płyt wiórowych- nie jest więc u nas az tak źle z dostrzeganiem i dpfinansowaniem uczniów wyróżniających się.

gratulacje Darku trzymaj sie jestes naprawde zdolnym chlopakiem przeciez sam na to zapracowales a przeciez masz problemy zdrowotne Gratulacje i podziekowanie nauczycielom SP 2 oraz wladzom wojewodzkim

uczniu kochany,to jest Stypendium dla WYBITNYCH

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.