środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 10754 wyświetleń

Straż Miejska informuje

Kronika działań Straży Miejskiej w Grajewie


ŚMIECI W LESIE...
 Otrzymano zgłoszenie od jednego z mieszkańców ul. Przekopka, w związku z nagminnym wywożeniem śmieci przez nieznane osoby w okolice lasu. Śmieci są dostarczane w workach lub „luzem”. Straż Miejska apeluje do mieszkańców o zwrócenie uwagi, ewentualne zapisanie nr rejestracyjnych i podanie ich do Straży Miejskiej celem wykrycia sprawców.

NIEZŁY PRZYKŁAD
 Wśród wielu zadań strażników miejskich znajdują się rozwiązywanie problemów związanych z nadużywaniem alkoholu. Tym razem mieszkaniec naszego miasta wracając do domu, „przysiadł” na parkingu przed Zespołem Szkół Miejskich nr 1. Nadmiar alkoholu spowodował "chęć odpoczynku”. Po natychmiastowej interwencji strażników mężczyznę przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji.

PIRATOM STOP
 Dnia 21.02.2008 strażnicy podjęli wspólne działania z funkcjonariuszami Sekcji Ruchu Drogowego KPP Grajewo, celem zminimalizowania zjawiska przekraczania dopuszczalnej prędkości  na terenie naszego miasta. Wspólne działania okazały się bardzo „owocne w grzywny” w  postaci  mandatów  karnych.   Największe zarejestrowane  prędkości  to  108  km/h  i 114 km/h w terenie zabudowanym.

JEDNEGO MNIEJ...
 Jednym z wielu problemów naszego miasta są bezpańskie psy. Część udaje się wyłapać, część jednak na widok strażnika lub pracownika schroniska robi „unik”, tzn.”w nogi”. Tym razem piesek szukał wsparcia i przyjaciół na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 2. Po natychmiastowym udaniu się w to miejsce strażnicy schwytali psa i przetrzymali do przyjazdu pracowników schroniska. Apelujemy o zgłaszanie miejsc, gdzie przebywają bezpańskie psy, celem przekazania informacji dla osoby odławiającej.

NA PODRYW W STANIE UPOJENIA!
 W rejonie sklepu „Jaskółka” przy ul. Wojska Polskiego, strażnicy zauważyli mężczyznę będącego w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna zaczepiał przechodzące kobiety, więc podjęto działania i „Zalotnika” przekazano Policji, który został osadzony w pomieszczeniu PIZ celem wytrzeźwienia.

POSZUKIWANY
 Dnia 03.04.2008r o godz. 15:50 podczas służby akcyjnej Straży Miejskiej strażnicy zauważyli nieletniego chłopca, który zachowywał się w podejrzany sposób. Po dokonaniu czynności legitymowania okazało się, iż jest to osoba poszukiwana przez Policję. Natychmiast powiadomiono Dyżurnego KPP Grajewo. Nieletniego przekazano funkcjonariuszom celem dostarczenia do Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego w Różanymstoku.

TRUCK MLECZNY
 Dnia 05.04.2008r. na terenie parkingu przed Urzędem Miasta odbyła się impreza związana z realizacją Społecznej Kampanii Promocyjno - Informacyjnej, organizowana przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Strażnicy Miejscy brali czynny udział w zabezpieczeniu miejsca rozrywki. Celem zapoznania mieszkańców z warunkami i sposobem pracy, Straż Miejska zorganizowała tzw. „Dzień otwarty Straży Miejskiej”. Ochotników „podejrzenia” pracy strażników nie brakowało. Ciekawe wyposażenie Komendy zainteresowało przede wszystkim płeć męską, która chciała porozmawiać przez radiostację, lub też dowiedzieć się czegoś więcej o możliwościach fotoradaru, czy monitoringu.

POSZUKIWANY WŁAŚCICIEL:)
 Dnia 05.04.2008r. po imprezie na parkingu przed Urzędem miasta znaleziono kurtkę, która jest do odebrania na Komendzie Straży Miejskiej. Znaki szczególne: kolor czarny ze wstawkami koloru białego i niebieskiego, kurtka posiada kaptur i napisy APPAREL, jest w rozmiarze 146cm. Dnia 07.04.2008r. jeden z mieszkańców naszego miasta, w okolicach L.O. znalazł dwa klucze, które „poszukują właściciela”. Znaki szczególne: kolor srebrny, bez breloka.

Straż  Miejska  Grajewo
      ul. Strażacka 6
   19 – 200  Grajewo             
    tel. 86 272 7690 

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (10)

Może i ta Straż Miejska do czegoś się przydaje.

może ale to MOŻE to takimi trzeba pisać i widze że skuterek dostali na piratów drogowych :)

Mam pytanie do autora tekstu, odnośnie zdarzenia "poszukiwany". Co to znaczy "służba akcyjna Straży Miejskiej"???Bo z takim zestawieniem słów to jeszcze NIGDY nie spotkałem się!!!

to już w Starostwie Powiatowym nie ma Biura Rzeczy Znalezionych???????? Chyba Straż Miejska jest od innych spraw!?

TAK OBSERWUJę JUż PEWIEN CZAS WYPOWIEDZI GRAJEWIANINA I TAK WNIOSKUJę ZE TO CZłOWIEK KTóRY POJęCIA NIE MA O NASZYM MIEśCIE BO JAK WIADOMO STRAż MAMY MAłą W SKłADZIE I RZADKO PRACUJE PO POłUDNIU

Do "PRAWDZIWY MIESZKANIEC" kompletnie pozbawione jest to co napisałeś sensu!!! Przeczytaj jeszcze kilka razy swój tekst!!!Jedno z drugim nie ma kleju.....co wspólnego ma pojęcie o Grajdołku z godzinami pracy Straży Miejskiej??? A to że nie pracują wtedy kiedy są najbardziej potrzebni to inna historia.......

GRAJEWIANIN A CO TO OZNACZA: A to że nie pracują wtedy kiedy są najbardziej potrzebni to inna historia....... PROSTE I LOGICZNE POWTARZAM JAK KROWIE NA MIEDZY JEST ICH DOSłOWNIE CZTERECH TO ZRóB MI Z TEGO SłUżBę CAłODOBOWą SPECJALISTO!!!!!

Nie służbę całodobową.... ale w godzinach popołudniowych...pozatym istnieje system zmianowy 2 może mieć zmianę poranną a 2 popołudniową i kontrolują newralgiczne punkty miasta (skutry, rowery, pojazd)!!!A Ty jak taki cwaniak jesteś to przejdź się w piątek do parku przy izbie pamięci i zobaczysz co się dzieje!!!Albo lepiej obejrzyj "park" (pobojowisko raczej) w sobotę rano!!!

ZNALAZłO SIE DWóCH SPECJALISTóW PO 1 TO NIE 4 TYLKO 3 KOMENDANT KTóRY MA PROWADZENIE KOMENDY, PONADTO KAZDY Z PRACOWNIKóW MA URLOP I JAK PRACUJE W DZIEń WOLNY TO MA DZIEń WOLNU W TYGODNIU.TAK OGóLNIE GRAJEWIANIN TO JESTEś WIELKI KONFLIKT BO JA CHODZę AKURAT TAM GDZIE MóISZ I JAKOś NIE BOJę SIę.

Nie chodzi o "strach" bo ja nie biję się także tylko chodzi o "SYF"!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.