wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10875 wyświetleń

Stołówki szkolne są OK

Przyszłe zasady korzystania przez uczniów ze stołówek szkolnych w 2008r.

W Grajewie funkcjonują  trzy stołówki szkolne w SP1, SP2 oraz SP4 współfinansowane przez budżet miasta.
Z posiłków w solówkach szkolnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Grajewo, korzystają w pierwszej kolejności:
  -uczniowie
 - dzieci z oddziałów przedszkolnych, tzw. „O"
-  dzieci skierowane przez ośrodki pomocy społecznej.
Ze stołówek jeżeli warunki szkoły pozwalają - mogą korzystać także:
1) nauczyciele i członkowie ich rodzin;
2) pracownicy administracji, obsługi i członkowie ich rodzin.

Uczniowie korzystający z posiłków w stołówkach, ponoszą wyłącznie koszty zakupu surowców i produktów potrzebnych do przygotowania posiłków - aktualnie jest to kwota 3,50 zł.
Dorośli poniosą pełny koszt przygotowania posiłków  tj:
1) w stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 - 5,00 zł
2) w stołówce Szkoły Podstawowej nr 2 - 6,40 zł
3) w stołówce Szkoły Podstawowej nr 4 - 7,11 zł

Wpłat dokonuje się w miesiącu poprzedzającym miesiąc, od którego uczeń będzie korzystać z posiłków w stołówce najpóźniej do 10 dnia tego miesiąca.
Opłaty za posiłki nie wykorzystane w danym miesiącu podlegają zwrotowi lub są zaliczane na poczet opłaty za kolejny miesiąc ( pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia ).
W przypadku nieprzewidzianej nieobecności ucznia w szkole bądź niemożności skorzystania przez nich z posiłków w szkole, rodzice  mogą pobierać posiłki na wynos.

W/w koszt przygotowania posiłków, jaki ponoszą dorośli, zależy od kilku czynników. Obok różnego rodzaju wyposażenia kuchni, zużywanej energii, personelu, ma związek z ilością wydawanych obiadów w danej szkole. W ZSM 1 wydaje się dziennie 320 -350 obiadów, w SP 2 - ok. 350, w SP 4 - śr. 199.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (8)

W Grajewie funkcjonuje jeszcze jedna stołówka szkolna- w Zespole Szkół nr 1 przy Mickiewicza. Koszty jej prowadzenia ponosi Starostwo. Odpłatność równa tzw. wkładowi do kotła wynosi 5,50 dla uczniów i pracowników i 6,50 dla osób z zewnątrz.

a zupa w ZS1 za darmo? bo czasem tak mowia...

Redakcja e-grajewo w swojej informacji nie dodała że chodzi o stołówki dla których organem prowadzącym jest miasto Grajewo ,ponadto te zasady jeszcze formalnie nie obowiązują jako że nie przyjeła ich jeszcze Rada Miasta w formie uchwały. Tyle dla jasności sprawy.

Bywało, że była za darmo (w tym sensie, że nie była nijak limitowana). Ponieważ jednak zaczęło z tego korzystać zbyt wielu chętnych, a ceny surowców znacznie wzrosły- troszkę musieliśmy przymknąc źródełko.

nasza szkoła wymiata

Jak zwykle w sp4 najdrożej...

Nie będzie podwyżek cen posiłków w łomżyńskich przedszkolach – przynajmniej na razie.

zgodnie ze przedstawioną przez prezydenta propozycję od 1 marca stawka dzienna dzienna a zakupy surowców żywnościowych zużytych do przyrządzania posiłków w łomżyńskich przedszkolach miał sięgnąć „nie więcej niż 7,89zł”. Dotychczas jest to 3,20 zł. Podobnie miały podskoczyć także ceny posiłków w szkołach. Prezydent na sesji tłumaczył radnym, że nowe stawki są wynikiem ustawy i że przedstawiona kwota jest maksymalną dopuszczalną.

Nawet o sto procent więcej zapłacą nauczyciele za szkolne obiady. Do tej pory za talerz zupy i drugie danie - np. ziemniaki ze schabowym i surówką - płacili jednak niecałe 3 zł, czyli tyle co uczniowie.
O podwyżce poinformował nas jeden z nauczycieli.

- Jak co miesiąc chciałem zapłacić za obiady. Usłyszałem, że na razie nie ma jasności, ile wynosi stawka za posiłki, bo szykuje się podwyżka. I że zamiast 2,60 zł za jeden będę musiał zapłacić ponad 5 zł. Jestem ciekaw, z czego ta podwyżka wynika?

Zmiany w stołówkowym cenniku podyktowane są wymogami resortu edukacji - to on wprowadził korekty w wycenie szkolnych posiłków. Białostoccy radni w styczniu przyjęli uchwałę (właśnie zaczyna obowiązywać), na mocy której szkoły muszą się do zmian narzuconych przez ministerstwo dostosować.

Do tej pory cena obiadów w białostockich szkołach ograniczała się do kosztów surowca. Teraz doliczyć trzeba koszty przyrządzenia posiłku, czyli energii, gazu, wynagrodzenia dla kucharzy, środków czystości.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.