sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 11570 wyświetleń

Stadion lekkoatletyczny ?

Budowa kompleksu sportowego z trybunami oraz modernizacja szkolnych boisk – na te cele Urząd Miasta w Grajewie chce pozyskać pieniądze z Funduszy Norweskich. Jak zapewnia zastępca burmistrza Waldemar Remfeld - aplikacja będzie złożona jeszcze w tym roku. 

W ramach programów Funduszy Norweskich można ubiegać się o dofinansowanie modernizacji otwartych obiektów sportowych. Dlatego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego wykluczone jest dofinansowanie  np. budowy miejskiego basenu. Projekt opracują Ryszard Kuźma, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Tomasz Poniatowski, pracownik UM.

 - Więcej szczegółów co do listy obiektów przeznaczonych do modernizacji będzie można  powiedzieć po rozmowach z dyrektorami placówek. Na pewno we wniosku znajdzie się modernizacja stadionu lekkoatletycznego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4 – mówi kierownik MOSiR w Grajewie.

Być może we wniosku znajdą się również projekty modernizacji innych szkolnych baz sportowych w mieście. Niektóre szkoły czekają bowiem na remont boiska piłkarskiego, wymianę nawierzchni asfaltowej czy nowe ogrodzenie.

Warto dodać, że choć możliwość dofinansowania inwestycji w ramach Funduszy Norweskich jest korzystna dla samorządów terytorialnych, to nie oznacza ona szybkiego przyznania pieniędzy. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które rok temu złożyło aplikację do Funduszy Norweskich o dofinansowanie projektu budowy kotła na biomasę, wciąż czeka na rozpatrzenie wniosku. 

e-Grajewo.pl

Komentarze (17)

Oj jakby taki tartanik położyli na "czwórce" to byłoby gdzie pobiegać :D

Marzenia piękna rzecz :D

no i kampania wyborcza ruszyła.Kolejne obietnice: boiska, basen itd.a kino też będzie?

a może zamiast stadionu zrobić basen

za jakeiś 15 laT to moze i taki stadion powstałby ;P znając naszE miaSto ;) ale cóżż takie jest zycie ;] ale nie wnikajmy

po co to pisac jak i tak nic nie wyjdzie, ale jezeli juz to za XX lat, powstaje wiele budowli, projektow...ale tylko na papierze...

W tym mieście kompletnie nie ma co robić ani zimą ani latem! Nuda, brak imprez sportowych, kulturalnych, brak koncertów. Takiego zastoju to już dawno nie widziałem. W niedzielę to chociażby na basen można byłoby pójśc, gdyby był!

masowa rekreacja to przyszłość - Czesi już dawno to odkryli. Tenis ziemny, minigolf, squash, brydż, rower, kometka. Sport dla wszystkich.

WYKORZYSTAJCIE ISTNIEJĄCĄ HALĘ SPORTOWĄ

żeby Coś robić trzeba mieć ludzi któzy chcą działać. niby w grajewie jest siłownia w mosir-e, ale wczoraj była zamknięt i jeden trening w plecy. pytam dlaczego .?

ten co ma projekt opracowac (mala podpowiedz ze nie chodzi tu o Pana Poniatowskiego) pewnie w pierwszej kolejnosci zacznie od umiejscowienia tabliczki "Zakaz wstepu zwyklym obywatelom na stadion" tak jak to jest na hadesie

Władze Grajewa przed samymi wyborami pozorują inicjatywy ubiegania się o środki z funduszy zewnętrznych. Pytanie dlaczego tak późno ? Szczytny cel - obiekty sportowe!!
Co z przyziemnymi sprawami takimi jak np. chodniki w ciągu ul.Wojska Polskiego . Czy władze nie wstydzą się takiego stanu chodników. Przecież niedługo w pewnych miejscach nie będzie ich wcale.

mogliby przynajmniej zmienic kosze na "jedynce", nie wspominając już o wymianie popękanego asfaltu

a właśnie z tym basenem
już dawno miał być zbudowany a nie ma nic ;(

a basenik ??? stdion mamy, halę mamy a basenu ni widu ni słychu

Nic dziwnego, wybory tuż, tuż...

Wiecie co jestescie smieszniii i za ile lat oni to wybuduja... 3 lata temu miało sie zacząc budowanie basenuu i nawet kawałka ziemi nie wykomapli w tym kierunkuu.... pffff nie wierze im w to co mówią...

powinni zmienić wszystkie boiska do kosz powinny być lepsze koszykówka to jest dopiero sport

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.