poniedziałek, 25 października 2021

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9943 wyświetleń

Spotkanie z pisarzem w kinie

Spotkanie z pisarzem w kinie

   25 maja 2011 r. w sali widowiskowej przy ul. W. Polskiego w Grajewie odbyło się spotkanie  z pisarzem Pawłem Beręsewiczem.  Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie tym razem zorganizował imprezę skierowaną do uczniów szkół podstawowych.

    Pisarz opowiadał historie ze swojego życia, które znalazły także odzwierciedlenie w jego książkach. Młodzi czytelnicy z zainteresowaniem słuchali Gościa. Włączali się także do wspólnej rozmowy i zabawy. Uczestniczyli w tłumaczeniu tekstu z języka polskiego na „język Grześkowy”, co było nie lada wyzwaniem, a jednocześnie przynosiło wszystkim wiele radości. Autor zapraszał dzieci na "literackie pogawędki przy herbatce", podczas których rozmawiano m.in. o przygodach bohaterów jego książek. Nie zdradzał jednak wszystkich szczegółów zawartych w utworach, zachęcając tym samym uczniów do sięgania po książki i rozwijania swojej wyobraźni.

     Dzieci miały możliwość kupienia dzieł pisarza. Po spotkaniu mogły także uzyskać autograf ze specjalną dedykacją. To już kolejne udane spotkanie autorskie w tym roku. Dzieci są bardzo zadowolone a zarazem wdzięczne organizatorom za możliwość spotkania, wysłuchania oraz rozmowy z autorami. Dzięki temu chętniej sięgają po książki, przy czym rozwijają swoją wyobraźnię oraz wzbogacają język i oczywiście… mają potem o czym rozmawiać na przerwach.

 fot. e-Grajewo.pl


Paweł Beręsewicz (ur. 1970 w Warszawie) – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody "Guliwera", konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Początkowo współpracował z wydawnictwem Skrzat, następnie również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.


poniedziałek, 25 października 2021

Karaoke w Piecuchu (30.10)

poniedziałek, 25 października 2021

"Przy kawie i muzyce" - 23.10.2021

Komentarze (2)

Wszystkie spotkania organizowane przez MBP Oddział dla Dzieci są wspaniałe !!!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.