środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 8860 wyświetleń

Spotkanie z G. Kasdepke

Po raz trzeci na zaproszenie Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie 6 listopada 2013 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke. Odbiorcami byli uczniowie klas III i IV szkół podstawowych.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem autora. Pan Grzegorz napisał ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był wiele lat redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci "Świerszczyk”. Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Literatura i Nasza Księgarnia. Grzegorz Kasdepke jest laureatem wielu nagród.

Podczas spotkania autor książek żartował, angażował uczestników do rozmowy, nawiązał z małymi czytelnikami bardzo dobry kontakt. Dzieci zadawały mnóstwo pytań. Autor przed prezentacją książki pt. "Gdybym był dziewczynką. Gdybym była chłopcem” zapytał dzieci po co są kobiety i mężczyźni. Padały przeróżne odpowiedzi np.: do sprzątania, do gotowania obiadów, do całowania, do pilnowania taty, do picia piwa, do oglądania telewizji.... Odpowiedzi najmłodszych wywołały niejeden uśmiech na twarzy pisarza.

Grzegorz Kasdepke traktował swoich małych czytelników bardzo serio, więc dzieci czuły się docenione i ważne. W spotkaniu wzięło udział około 200 uczniów, na pewno dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie i dobra zabawa.

Na zakończenie spotkania autor wpisywał tradycyjnie dedykacje do zakupionych książek. Z radością zaprosimy pisarza do nas jeszcze nie raz.

 Wiesława Lendo, Ewa Bobińska
fot. MBP, e-Grajewo.pl

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (1)

Spotkanie było świetne. Dziękujemy Pani W. Lendo!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.