W Polsce kobiety w policyjnych mundurach rozpoczęły służbę w 1925 r. Na początku zajmowały się zwalczaniem przestępstw skierowanych przeciwko kobietom, rodzinie, małoletnim i nieletnim. Dzisiaj wykonują zadania we wszystkich rodzajach służb: prewencyjnej, kryminalnej, śledczej i wspomagającej. Również w grajewskiej komendzie Policji kobiety w mundurach można spotkać w każdym wydziale, także na stanowiskach kierowniczych.
Zdjęcia archiwalne policjantek i pracownic cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Grajewie sprzed pandemii
Dziś w Policji kobiety służą na stanowiskach, które kiedyś były zdominowane przez mężczyzn. Są przykładem, że dla pań w mundurach nie ma zawodowych barier. Kobiety doskonale sprawdzają się zarówno w służbie prewencyjnej, kryminalnej, jak i logistycznej. Obecnie widok kobiety podczas zabezpieczenia meczów, kontroli drogowej czy patrolowania ulic już nikogo nie dziwi. Z powodzeniem sprawdzają się także na policyjnych stanowiskach kierowniczych.
W Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie służy obecnie 16 policjantek. Grajewskie funkcjonariuszki dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze i pełnią służbę patrolowo-interwencyjną. Dwie z nich od kilku lat z powodzeniem kierują wydziałem kryminalnym. Mamy także pierwszą w historii grajewskiej jednostki dzielnicową.
Oprócz mundurowych w grajewskiej komendzie pracuje 17 kobiet na stanowiskach cywilnych. Wspomagają one pracę funkcjonariuszy, dbają o właściwy obieg dokumentacji, zajmują się m.in. sprawami administracyjnymi, finansowymi, kadrowymi oraz inwestycyjnymi. Bez ich profesjonalizmu, wiedzy i zaangażowania właściwe funkcjonowanie jednostki nie byłoby możliwe.
Z okazji Dnia Kobiet, wszystkim policjantkom i pracownicom cywilnym Policji życzymy dalszych sukcesów, zarówno tych zawodowych jak i osobistych, niegasnącego optymizmu, wytrwałości, a przede wszystkim wiele radości oraz uśmiechu każdego dnia.
wtorek, 26 listopada 2024
poniedziałek, 25 listopada 2024
mam nadzieję, że Panie Policjantki z Grajewa nie tłumiły protestów kobiet.
"Z powodzeniem kierują"-tak kierują że chętnych brak a kto może to ucieka jak nie do Ełku to do innego wydzialu
urzekająca historia
Moim zdaniem to dzisiaj praca w Policji to nic, z czego można być dumnym.Policja przez wiele lat pracowała na swój wizerunek a jednak teraz ośmiesza się, jest brutalna, stała się milicją albo ZOMO.Wycinają confetti, pilnują pomników, łamią ręce dziewczynom,pryskają gazem po oczach kobietom, ochraniają faszystów.....Ośmieszają mundur. Smutne- co się dzieje?
Do ana: policja broni osób których ktoś wybrał w wyborach, a co do brutalności prawo dotyczy każdego również kobiet, jeśli nie przestają łamać prawa to zgodnie z nim używane są śpb. Do siebie miejcie pretensje ludzie jak 50% nie idzie na wybory, a płaćzą potem najwięcej i oczywiscie policja zła która od zawsze była polityczna bo na tym polega jej funkcja - bronic prawa
. Bezmyślne wykonywanie poleceń politycznych powinno zakończyć się pozbawieniem praw do wykonywania zawodu oraz wszelkich nabytych uprawnień, w tym do emerytury. Cały naród utrzymuje ten cyrk. Dziś jak widzisz policjanta to reaguje sz jak w czasach PRLu, trochę to świadczy o nas wszystkich.
Dziadek, Naród nic nie utrzymuje. Policjanci też płacą podatki, więc jak nie wiesz, to się nie wypowiadaj. Wszyscy niewinni, jak się w stosunku do funkcjonariusza zachowujesz normalnie i nie udajesz greka, to i śpb wobec Ciebie nie będzie używane, a jak nie wykonujesz poleceń, mądrzysz się i kozaczysz, to licz się z tym, że policjant ma prawo użyć śpb wobec Ciebie. Najlepiej to krytylować nie mając o zawodzie pojęcia.
Rzeczywiście wróciliśmy do PRL-u. W szkole dzieci znów wstydzą się przyznać, że tata pracuje w Policji/Milicji. Smutne ale prawdziwe. :-(
Dziadek, niedługo każdy obywatel otrzyma pozbawienie wszelkich praw np wymyślona pandemia niby co to jest? Rok temu mogłeś swobodnie poruszać się po miejscowości, lesie ... dziś maska ... kaganiec... Brak swobody dokonywania zakupów, zamykanie ludzi w domach, szpitalach, ośrodkach, uśmiercanie ...