niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 4291 wyświetleń

Seniorka chciała pomnożyć oszczędności

Do policjantów kolneńskiej komendy zgłosiła się 76-latka. Kobieta poinformowała, że została oszukana. Jak ustalili mundurowi, pokrzywdzona zainteresowała się ofertą pomnożenia swoich oszczędności. Mieszkanka powiatu kolneńskiego na polecenie oszusta zainstalowała na swoim telefonie podaną przez niego aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. Mężczyzna zapewniał, że pomoże jej przejść całą związaną z tym procedurę. Po zainstalowaniu przez nią aplikacji, zaczął tłumaczył dalsze kroki. Gdy 76-latka nie potrafiła sobie poradzić, poprosił by podawała mu kody, które zaczęła otrzymywać na swój telefon. Po paru dniach kobieta zauważyła, że z jej telefonu zniknęła aplikacja do jej bankowości internetowej. W rozmowie z pracownicą banku dowiedziała się, że z jej konta zniknęło ponad 23 tysiące złotych.

 

Aby uniknąć takich sytuacji - pamiętaj!

  • nie klikaj w nieznane linki do stron;
  • zwróć uwagę jakie transakcje bankowe autoryzujesz i na jaką kwotę;
  • poznaj zasady bezpieczeństwa swojego banku i stosuj się do nich, gdy korzystasz z portali aukcyjnych;
  • miej ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów


    KWP w Białymstoku

Komentarze (2)

Tępa kobieto, jak chciałaś pomnożyć swoje pieniądze to trzeba było skorzystać z prastarego sposobu, którym posługuje się miliony ludzi na kuli ziemskiej. Trzeba było wykopać w ziemi dołek, włożyć w ten dołek oszczędności, przysypać ziemią i obficie podlać. Ja tak robiłam z fasolą, którą uwielbiam i zawsze mi pomnażało.

Oddać dzieciom , wnukom a nie oszustom

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.