Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10274 wyświetleń

Rekordowa łapówka

Pięć tysięcy euro łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – taką kwotę oferował funkcjonariuszom Straży Granicznej obywatel Litwy.

3 stycznia br. funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej na drodze krajowej numer 16 zatrzymali do kontroli opla. Podróżowało nim dwóch obywateli Litwy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze nabrali podejrzeń, iż kierowca oraz pasażer mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przeszukano auto. W nim, w saszetce należącej do kierowcy, funkcjonariusze ujawnili skręty bibułki wypełnione suszem roślinnym nieznanego pochodzenia. Mężczyzna w zamian za odstąpienie przez funkcjonariuszy od prowadzenia dalszych czynności służbowych próbował im wręczyć 5 tys. euro. Został zatrzymany. Na miejsce wezwano patrol Policji, który za pomocą  testów narkotykowych sprawdził jakiego rodzaju są to środki.  W saszetce znajdowało się ponad 8 g marihuany warte około 300 zł.

Policjanci przebadali również mężczyzn na obecność narkotyków. Jak się okazało pasażer był pod ich wpływem. Kiedy narkotyki przestały działać złożył wyjaśnienia, po czym został zwolniony. Prokurator Rejonowy w Augustowie kierowcy przedstawił zarzuty za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie przez funkcjonariuszy od czynności służbowych oraz za posiadanie marihuany.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat oraz wpłaty poręczenia w wysokości 10 tys. zł. -  źródło:http://www.podlaski.strazgraniczna.pl/p

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (5)

tylko ze po kawie i papierosach się nie chodzi demolować na mieście znaków,śmietników,aut, grobów na cmentarzach itp a po maryśce maja loty jak ci Polska nie odpowiada polecamy Holandia czeka

Marihuana zaburza koordynację ruchową, osłabia refleks, zaburza postrzeganie przestrzeni i czasu, działanie zależy od metabolizmu delikwenta.
Jednego wprowadzi w stana apatii, drugiego w stan nadmiernej pewnosci siebie.
Prawdopodobieństwo spowodowania wypadku drogowego zwieksza o 50%, jeśli paliłeś do 3 godzin przed jazdą.
Generalnie jest tak, ze jedziesz sobie, droga skręca w lewo, a ty prosto.
Do rowu. Nie neguję pozytywnego wpływu w pewnych schorzeniach, ale dla kierowców to zguba.

zgadzam sie marihuana nie jest narkotykiem

"..." i "karać ćpunów" - nie macie zielonego pojęcia o tej roślinie, a zabieracie głos... Choop ma rację, maryśka nie uzależnia i ma działania pro zdrowotne!

I pomyśleć,że kiedyś Polska i Litwa była wielką potęgo, kiedy,to na polskim tronie zasiadł mądry Liwin i połaczył już jako król Polski przyjmując imię Władysław Jagiełło oba kraje Unią Presonalną. Dzięki tej Unii bracia - polscy i litwescy zadali w 1410 roku ogromny cios Zakonowi Krzyżackiemu im. Przenajświętszej Maryji Panny- Zakon po tej klęsce nigdy się nie odrodził- a z Polską i Litwą zaczęli się liczyć w Europie !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.