Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12975 wyświetleń

Rady nadzorcze PEC i TBS

Krzysztof Zamojski, Anna Beata Pieńczykowska oraz Bronisław Chełmiński – to członkowie, którzy z ramienia burmistrza miasta będę przez najbliższe trzy lata zasiadać w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cielnej Sp. z o.o. w Grajewie.

Ponad 150 dni – tyle trwał wybór trzech przedstawicieli miasta do Rady Nadzorczej PEC- u. Burmistrz miasta ogłosił konkurs pod koniec czerwca br. Później nadszedł czas rozmów z kandydatami, które jednak nie przyniosły rozstrzygnięcia. Po wakacjach bardziej niż o wyborze członków do Rady PEC, myślano o zbliżających się listopadowych wyborach samorządowych.

- Uznałem, że wyboru trzech przedstawicieli miasta do Rady PEC powinien dokonać nowo wybrany burmistrz. Nie chciałem przedstawiać swoich kandydatów, ponieważ w wypadku mojej porażki w wyborach postawiłbym nowego burmistrza przed faktem dokonanym tłumaczy Krzysztof Waszkiewicz, burmistrz Grajewa.

W środę 6 grudnia tuż po uroczystym zaprzysiężeniu na fotel burmistrza Krzysztof Waszkiewicz ujawnił przedstawicieli Rady Nadzorczej PEC i TBS. Skład Rady Nadzorczej PEC uzupełnią wybrani przez prezesa: Tadeusz Truszkowski oraz Andrzej Mściwujewski. Za zasiadanie w Radzie każdy z członków miesięcznie będzie otrzymywał ok. 600 zł brutto.

W skład Rady Nadzorczej Towarzystwa Budownictwa Społecznego wejdą Grzegorz Jenczelewski, Barbara Dąbrowska i Andrzej Różalski. Do tej pory przedstawiciele Rady TBS nie byli wynagradzani, ale jak zapowiedział burmistrz – trzeba będzie to zmienić, gdyż nie ma chętnych do pracy w Radzie. 

e-Grajewo.pl

Komentarze (3)

Pan Chełmiński ostatnio wsławił się przewodniczeniu Komisji wyborczej, chociaż jego żona kandydowała do Rady. To wbrew prawu, ale kogo to w Grajewie obchodzi...

Kalkulator 5x600 zł......tylko jedno pytanie na jaki (pip,pip) ta cała rada nadzorcza,do brania kasy,jakie oni mają pojęcie o finansach,kosztorysach i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa...........podpisują posłusznie wszystko co pod rękę poda im księgowa i prezes, to miasto i państwo jest chore przez głupie idiotyczne przepisy prawne,a za wszystko i tak zapłacą mieszkańcy ,bo kasa z nieba nie spada ..........dlaczego rad nadzorczych nie mają prywatne firmy?????

Poszukiwania członków Rady Nadzorczej TBS nie były chyba zbyt trudne, wybrać Radcę Prawnego Urzędu Miasta i Powiatu to chyba nie sztuka. Prawdziwą sztuką jest racjonalnie uzasadnić konieczność wprowadzenia odpłatności za ''pracę'' członków Rady . ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.