środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13577 wyświetleń

Rady nadzorcze PEC i TBS

Krzysztof Zamojski, Anna Beata Pieńczykowska oraz Bronisław Chełmiński – to członkowie, którzy z ramienia burmistrza miasta będę przez najbliższe trzy lata zasiadać w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cielnej Sp. z o.o. w Grajewie.

Ponad 150 dni – tyle trwał wybór trzech przedstawicieli miasta do Rady Nadzorczej PEC- u. Burmistrz miasta ogłosił konkurs pod koniec czerwca br. Później nadszedł czas rozmów z kandydatami, które jednak nie przyniosły rozstrzygnięcia. Po wakacjach bardziej niż o wyborze członków do Rady PEC, myślano o zbliżających się listopadowych wyborach samorządowych.

- Uznałem, że wyboru trzech przedstawicieli miasta do Rady PEC powinien dokonać nowo wybrany burmistrz. Nie chciałem przedstawiać swoich kandydatów, ponieważ w wypadku mojej porażki w wyborach postawiłbym nowego burmistrza przed faktem dokonanym tłumaczy Krzysztof Waszkiewicz, burmistrz Grajewa.

W środę 6 grudnia tuż po uroczystym zaprzysiężeniu na fotel burmistrza Krzysztof Waszkiewicz ujawnił przedstawicieli Rady Nadzorczej PEC i TBS. Skład Rady Nadzorczej PEC uzupełnią wybrani przez prezesa: Tadeusz Truszkowski oraz Andrzej Mściwujewski. Za zasiadanie w Radzie każdy z członków miesięcznie będzie otrzymywał ok. 600 zł brutto.

W skład Rady Nadzorczej Towarzystwa Budownictwa Społecznego wejdą Grzegorz Jenczelewski, Barbara Dąbrowska i Andrzej Różalski. Do tej pory przedstawiciele Rady TBS nie byli wynagradzani, ale jak zapowiedział burmistrz – trzeba będzie to zmienić, gdyż nie ma chętnych do pracy w Radzie. 

e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (3)

Pan Chełmiński ostatnio wsławił się przewodniczeniu Komisji wyborczej, chociaż jego żona kandydowała do Rady. To wbrew prawu, ale kogo to w Grajewie obchodzi...

Kalkulator 5x600 zł......tylko jedno pytanie na jaki (pip,pip) ta cała rada nadzorcza,do brania kasy,jakie oni mają pojęcie o finansach,kosztorysach i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa...........podpisują posłusznie wszystko co pod rękę poda im księgowa i prezes, to miasto i państwo jest chore przez głupie idiotyczne przepisy prawne,a za wszystko i tak zapłacą mieszkańcy ,bo kasa z nieba nie spada ..........dlaczego rad nadzorczych nie mają prywatne firmy?????

Poszukiwania członków Rady Nadzorczej TBS nie były chyba zbyt trudne, wybrać Radcę Prawnego Urzędu Miasta i Powiatu to chyba nie sztuka. Prawdziwą sztuką jest racjonalnie uzasadnić konieczność wprowadzenia odpłatności za ''pracę'' członków Rady . ..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.