Sport

  • 6 komentarzy
  • 13582 wyświetleń

Puchar dla "Koali"

Koronę mistrza Grajewskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej i Puchar Solidarności zdobyli piłkarze zespołu „Koala”.

Mistrzowie Ligi Solidarności sezonu 2009/2010 to: Brzostowski Dariusz, Obrycki Paweł, Pęcak Jarosław, Pęcak Paweł, Piwko Ireneusz, Piwko Przemysław, Modzelewski Daniel, Gudewicz Zdzisław i Skarżyński Ryszard.
- Jak każdy przystępujący do turnieju graliśmy o mistrzostwo i udało się – cieszy się Jarek Pęcak, kapitan „Koali”. – Teraz jest się z czego cieszyć i wiadomo, że meczące rozgrywki i wcześniejsze treningi nie poszły na marne.
W zimowych rozgrywkach piłkarze „Koali” pokonali pozostałych czternaście drużyn z powiatu grajewskiego.

 Następne miejsca w kolejności zajęli: 2. Solidarność ZPW, 3. Europa Rajgród, 4. Łaguna, 5. LZS Popowo, 6. Liceum, 7. AWA, 8. SM Mlekpol, 9. Huta, 10. Gromet, 11. Biebrza, 12. Megawat, 13. Czwórka, 14. Baron, 15. LZS Ruda.


- Mecze toczyły się systemem „każdy z każdym” – informuje Maciek Bednarko, współorganizator GLPN. - Nad przebiegiem spotkań rozgrywanych w hali sportowej MOSiR czuwali: Leszek Karwowski oraz Grzegorz i Tomasz Górscy. Emocje zaciętych zmagań piłkarzy nie zepsuły rywalizacji w sportowym duchu.

Spojrzenie wstecz
Amatorska Liga Piłki Nożnej w Grajewie pod patronatem NSZZ Solidarność powstała w 2004 roku. Jej założycielami byli członkowie Grajewskiego Towarzystwa Sportowego
Była to kontynuacja tzw "zakładówek" prowadzonych do 2000 roku przez Towysztwo Krzewienia Kultury Fizycznej Zarząd Miejski w Grajewie.- wspomina Maciek Bednarko. - Okazało się, że liga jest "strzałem w dziesiątkę".  W pierwszej edycji wystartowało w niej dziesięć drużyn. Pierwszym zwycięzcą została ekipa NSZZ Solidarność ZPW. Potem w rozgrywkach zaczęły startować zespoły z ościennych miejscowości  i tak zostało do dziś.
Mistrzami Ligi Solidarności mogą się tytułować: Soldarność ZPW – 04/05, Auto Naprawa Chrzanowski – 05/06 i 06/07, Europa Rajgród – 07/08, Łaguna – 08/09 i Koala - 09/10.

Najlepsi amatorzy
Królem strzelców Ligi Solidarności został Łukasz Szmydki z drużyny AWA, najlepszym bramkarzem Damian Kozikowski z Grometu, natomiast nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju otrzymał Zbigniew Dembski- kapitan Europy Rajgród. Dodatkowo Andrzej Borawski z drużyny LZS Popowo został wyróżniony za " najlepszą defensywę ligi" a Jarosław Pęcak – kapitan Koali "za najskuteczniejszy atak".

Organizatorami rozgrywek są: M. Bednarko, E. Formejster  NSZZ Solidarność Oddział w Grajewie, Powiatowe Zrzeszenie LZS i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Patronat honorowy objęli: J. Augustowski, starosta powiatu grajewskiego i K. Waszkiewicz, burmistrz Grajewa.


Organizatorzy jeszcze raz dziękują zawodnikom i kibicom za udział w lidze i zapraszają do następnych edycji rozgrywek.

fot.Janek Kalinowski

czwartek, 18 kwietnia 2024

WARMIA Grajewo. Zapraszamy na mecz!

czwartek, 18 kwietnia 2024

PARTA 1951 Szepietowo - WARMIA Grajewo 1:3

Komentarze (6)

Dla wyjaśnienia, tabela tworzy się automatycznie z wyników na niej wpisywanych. Kolejność drużyn układa według liczby punktów a następnie różnicy bramek strzelonych, taki algorytm jest najprostszy do rozpisania. Zgodnie z regulaminem kolejność drużyn układa się według liczby punktów, w przypadku tej samej liczby punktów według meczy bezpośrednich, takiego algorytmu nie potrafię/nie chce mi się rozpisywać. Tak więc kolejność drużyn podana na stronie jak i w tym newsie jest błędna. Uwzględniając co wcześniej było napisane kolejność drużyn jest następująca: AWA i Mlekop po 19 punktów mecz bezpośredni dla AWA 5:4 AWA - 7 Mlekpol - 8 Biebrza, Gromet, Huta po 18 punktów mecze bezpośrednie Biebrza - Gromet 1:4 Gromet - Huta 5:2 Huta - Biebrza 1:4 z małej tabeli Biebrza 3p, Gromet 6p, Huta 0p. tak więc 9 -Gromet, 10 - Biebrza, 11 - Huta. Czwórka i MegaWat po 14 punktów, mecz bezpośredni dla Czwórki 2:1 12 - Czwórka, 13 - MegaWat.
Tak więc proszę o skorygowanie kolejności w tabeli i podawanie źródła, z którego dane są brane.

szkoda ze tak malo zdjec i takie nie wyrazne i zadnego filmiku slaba organizacja

Kulik -GDZIE tu widzisz tabelę? o co ci chodzi?

do as tam gdzie pisze nastepne miejsca w tabeli

do KK - to Maciek nie moze już być źródłem infomacji /? co wy z tą tabelą?

biebrza 10 miejsce :) kos zle wpisal

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.