Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 1721 wyświetleń

Promowanie przedsiębiorczości w Wojewodzinie

Dnia 30 marca br. w sali konferencyjnej internatu w Zespole Szkół w Wojewodzinie odbyło się spotkanie z Burmistrzem Szczuczyna – Panem Arturem Kuczyńskim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rodziców, nauczyciele i uczniowie. 

 

Prowadzący rozmowę- p. Kazimierz Szymkuć, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości zainicjował rozmowę od tematyki historycznej związanej z dziejami Szczuczyna,  pytał  o zabytki, nawiązał do widocznego rozwoju miasta i istniejącego na terenie miasta Szczuczyn – Inkubatora przedsiębiorczości jako podmiotu, którego celem jest wspieranie rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Lokalny Inkubator przedsiębiorczości to podmiot, udostępniający różne usługi młodym  i niedoświadczonym przedsiębiorcom, mając na celu ich wsparcie i rozwój podczas stawiania pierwszych kroków w biznesie. Inkubator przede wszystkim udostępnia nowemu przedsiębiorstwu podmiotowość prawną, przestrzeń biurową i obsługę księgową. Pan Kuczyński zachęcał słuchaczy do podejmowania działań przedsiębiorczych i rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

 

Licznie przybyli słuchacze zasypali Burmistrza mnóstwem pytań dotyczących poodejmowanych inicjatyw wspomagających przedsiębiorczość w regionie, wspieranie budownictwa mieszkaniowego             i działalności charytatywnej na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy. Najwięcej emocji wzbudziły pytania dotyczące motoryzacyjnych i turystycznych zainteresowań Burmistrza.  Najbardziej dociekliwi słuchacze mieli okazję kontynuowania  rozmowy podczas indywidualnych rozmów.

 

W ramach podziękowania Pani Dyrektor Szkoły p. Julia Ksepko-Kurkowska  wręczyła zacnemu gościowi pamiątkowe podziękowanie. 

 

Spotkanie z panem Arturem Kuczyńskim jest jednym z działań realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej: „Sposób na sukces”, mającej na celu rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych oraz rozwijanie zainteresowań wśród uczniów i nauczycieli.  opisuje    Katarzyna Mrozowska

 

Komentarze (2)

Panie Arturze, widzimy pana w ławach poselskich na Wiejskiej w Warszawie. Ma pan liczniejsze grono jak Gwiazdowski.

Na Wiejskiej wsiąknie i tyle z tego będzie..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.