niedziela, 26 września 2021

Warto przeczytać

Program do wystawiania faktur VAT. Płatny, darmowy? Online czy stacjonarny?

Program do wystawiania faktur VAT. Płatny, darmowy? Online czy stacjonarny?

Ciągle rozwijający się rynek informatyczny oddaje w ręce przedsiębiorców coraz więcej programów. Te pomagające w wystawianiu faktur VAT biją rekordy popularności, ale które z nich są najlepsze? Po przeczytaniu naszego artykułu nie będziesz miał wątpliwości.

Programów do wystawiania faktur przybywa z każdym dniem. Wśród nich możesz znaleźć zarówno takie, które poradzą sobie z zarządzeniem każdym aspektem działalności, jak i pojedyncze aplikacje skupione zazwyczaj na jednym zadaniu. Który program sprawdzi się w przypadku Twojej działalności? Specjalnie dla Ciebie omówiliśmy każdy rodzaj.

Fakturowanie+  - darmowy program dla małych firm i przedsiębiorstw handlowych

Do sprzedaży produktów i usług, w kraju i za granicą

Decydując się na darmowe programy do wystawiania faktur, powinieneś mieć świadomość, że w świadczonych usługach będą bardziej ubogie niż te programy, za które zapłaciłbyś miesięczny abonament lub jednorazową kwotę. Jeśli jednak jesteś właścicielem małej firmy i Twoja działalność skupiona jest na handlu, Fakturowanie+ powinno sobie poradzić.

Program umożliwia fakturowanie sprzedaży poszczególnych produktów i usług, zarówno w zakresie działalności krajowej, jak i eksportowej. Posiada opcję wykupienia wersji rozszerzonej, uzupełnionej o moduł gospodarki magazynowej.

InTaxo – płatny program online

Programy typu online zbierają coraz większą rzeszę zwolenników, a te płatne okazują się jednym z najlepszych rozwiązań. Dlaczego? Na przykład InTaxo umożliwia wystawianie:

 faktur VAT,
 faktur zaliczkowych,
 faktur końcowych,
 paragonów fiskalnych.

Pełna automatyzacja, kilkanaście gotowych szablonów

Warto zwrócić uwagę na dużą automatyzację, dzięki której raz wprowadzane dane pojawiają się jako sugestia podczas kolejnego wypełniania formularzy. Czy to nie pomocne? W dodatku program posiada możliwość tworzenia dokumentów opartych zarówno na stawce netto, jak i brutto, które przelicza w każdym calu automatycznie. Spodoba się również przedsiębiorcom, którzy cenią nie tylko warstwę techniczną programów, ale i estetyczną, bo InTaxo posiada kilkanaście szablonów gotowych do wydruku i z możliwością umieszczenia logo każdej firmy.

Faktura Small Business – płatny program dla małych i średnich firm

Jeśli swoją firmę możesz zaliczyć do tej, o małej lub średniej wielkości, potrzebujesz programu niezbyt rozbudowanego, ale dysponującego niezbędnymi do prawidłowego działania funkcjami.

- Licencja na program sięga 12 miesięcy, a po upływie tego okresu koszty są zdecydowanie mniejsze. Na pewno znaczącym ułatwieniem jest integracja modułu magazynu z programem do faktur – podpowiadają doradcy firmy https://www.mega-tech.com.pl  oferującej dobre i proste w obsłudze programy do faktur.

Łatwy w obsłudze, szybki i wydajny

Faktura Small Business to program łatwy w obsłudze – zaprojektowany w taki sposób, by obsłużył go każdy, kto posiada choć minimalny kontakt z komputerem. Działa wyjątkowo szybko. Posiada spis klientów, towarów oraz usług, co znacząco usprawnia pracę i jest w stanie wystawić dokumenty, takie jak:

 faktura uproszczona,
 faktura zaliczkowa,
 faktura końcowa,
 faktura korekta,
 refaktura,
 faktura w walucie obcej,
 i wiele innych.

Nie sposób wymienić wszystkich zagadnień, ale jeśli nie chcesz wydać na program dużej sumy pieniędzy, jesteś właścicielem małego lub średniego biznesu to jest to opcja idealna dla Ciebie.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.