czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 10094 wyświetleń

Prośba do MIESZKAŃCÓW!

Kochani!

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców.
Wiemy, że jesteście w stanie nam dużo pomóc, stąd nasz apel.

TOZ grupa Grajewo starała się o swój lokal na siedzibę, miejsce inspektoratu,
spotkań edukacyjnych, punkt informacyjny i jednocześnie
DOM TYMCZASOWY DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH KOTÓW.

UDAŁO SIĘ :)

Niestety jest on w totalnej rozsypce i potrzebuje remontu. Dużo dużo pracy przed nami...

Apelujemy o pomoc.

Potrzebujemy materiałów budowlanych, dostępu do tańszego wykończenia i wyposażenia
oraz każdej formy wsparcia, która pomoże nam stworzyć to miejsce.

Może pracujecie w sklepie, firmie, dziale budowlanym, wykończeniowym, zoologicznym ...?
Może ktoś z Waszych znajomych, rodziny ?


Podzielcie się tym co macie. Dołóżcie swoją cegiełkę do budowania lepszego jutra dla bezdomniaków
na naszym terenie :)

Dziękujemy!

Kontakt: 602 622 354, 880 150 936

 

Komentarze (26)

Gdzie jest ta siedziba? Ile czego wam potrzeba?

O matko koty, koty..... A ile rodzin jest w potrzebie!!! Proszę o pomoc !!! Od dziś nie chodzę na żadne głosowanie!!!!! Zenada!!! Dla dzieci innych pomagam. Ale nie dla kotów...

Drogie Panie z TOZ! jeden czy dwa latające koło bloku koty nikomu na pewno nie przeszkadzają, ale jeśli już biega po 18 zwierzaków to robi się uciążliwe dla mieszkańców- i nie zasłaniajcie się prawami o ochronie zwierzaków, bo kto zwróci za uszkodzone pojazdy, bród i smród w piwnicach, na klatkach czy w piaskownicach?? A nie można wyłapać i wywieźć do schroniska? Bo jeśli tak panie się upierają to trzymajcie je w domach. Chyba że panie robią to na pokaz. Przedkładanie dobra kotów nad dobrem ludzi to chyba mija się z prawem. Swój % z podatku przekazywałem na schroniska ale z tego co widzę jak postępują Panie z TOZ i jaki mają stosunek do ludzi to chyba będziecie musiały radzić sobie same

Gdzie znajduje się ten budynek

a co z bezdomnymi ludzmi/??????apel pomozcie tez bezdomyn niech zamieszkaja razem z kotami

Wszystko wiemy, poza tym, gdzie jest to miejsce. Chciałoby się zobaczyć stan budynku. Gdzoe będzie zlokalizowane TOZ?

a gdzie się mieści Wasza dotychczasowa siedziba ? może podacie adres i godz dostępności .

Kochani moi, są wśród nas tacy, którzy pomagają ludziom i są tacy, którzy pomagają zwierzętom. Chyba powinniśmy być wdzięczni, że w Grajewie są osoby, które chcą pracować na rzecz zwierząt. Od pomagania ludziom mamy MOPS-y, GOPS-y i inne mniej lub więcej znane instytucje. Dajmy więc Paniom uprawiać ten rodzaj wolontariatu. Zdaję sobię sprawę, że bezpańskie psy i koty mogą być uciążliwe ale pomyślcie, że TOZ chce właśnie ten problem rozwiązać. Poczekajmy, poobserwujmy jak będą działać i dopiero za jakiś czas wystawmy im ocenę. Jak na razie to pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie.

Ludzie, co za ciemnogród. Koty biegają po osiedlach- źle, ktoś chce stworzyć kotom dom, choćby tylko tymczasowy- też źle. Opanujcie się. Proste prawa biologii mówią, że jeżeli są dwa koty, to za chwilę będzie sześć itd. Dziękujcie Bogu, że są dziewczyny z TOZ, które próbują to jakoś ogarnąć w Grajewie.

tyle rodzin jest w potrzebie...to dla kotów już tzreba wyposażać mieszkanie ?

A co z psami? Tylko koty i koty. Czy Panie z TOZ zakmują się tylko kotami?

Jak wam przeszkadza, że TOZ zajmuje się zwięrzętami a nie ludźmi to same załóżcie fundację lub inne stowarzyszenie na rzecz bezdomnych czy biednych dzieci. Jak już ktoś wcześniej napisał- jedni pomagąją ludziom a inni zwierzętom. Nie chcesz-nie musisz wykładać na to swoich pieniędzy. Brawo,że ktoś w Grajewie poświęca swój wolny czas, pieniądze i całe serce aby pomóc zwierzakom. To ludzie często gotują im piekło na ziemi więc i ludzie powinni im pomagać. Ja bedę wspierać działania TOZu. Pozdrawiam

Rodziny mają 500+ i jeszcze mało

O pomoc dla kota prosze zwrucic do KOTA nr.1 w POLSCE ktory jest u Pana Kaczynskiego

emes, bo tu nawet nie chodzi już o ciemnogród, to zwykły egoizm, brak serca i żółć. Byleby dowalić, najlepiej właśnie komuś kto się stara zrobić coś dobrego. I nie przetłumaczy się takim ludziom, że bez TOZu mieliby dopiero jatkę na osiedlu, bo koty wcale nie byłyby kontrolowane... Do pauli - tak, kochanie, bo te koty to będą miały telewizor, internet, najwygodniejszą sofę i wypasioną lodówę. Zazdrościsz? Trudno, było zostać bezdomną może wtedy też by ktoś zapewnił Ci mieszkanie z super "wyposażeniem" za darmo. Brak słów, czepiać się "wyposażenia", tylko wredny człowiek może tak zrobić i udać, że nie wie, że chodzi o zapewnienie schronienia i wyżywienia. W końcu tak narzekacie na to, że koty latają luzem!

TOZ Grajewo nie miał żadnej dotychczasowej siedziby. Oddział jest w procesie tworzenia. Działamy bardzo krótko w naszym mieście. Lokal to dawny sklep rybny - ul. Piłsudkiego - zaraz przy światłach.
/
Zamiast komentować zacznijmy pomagać i ludziom i zwierzętom i samym sobie. Doceńmy to,że są jeszcze tacy którzy swój wolny czas i siły przeznaczają dobrowolnie na cele i działania charytatywne. Czytamy też te negatywne i złe komentarze, to jednak nie zniechęci nas do pracy.
/
Pozdrawiam Hejterów i miłego dnia Grajewo :)
Co Ty zrobiłeś dziś dla drugiego człowieka ? zwierzęcia ?
Do dzieła :)

KOTY? są ważniejsze sprawy niż koty... ludzie śpią na ulicach a oni koty będą ratować...

/ Drogie Panie o jakim pomaganiu ludziom mówicie, bo chyba nie o tej niezdrowej sytuacji na oś Broniewskiego. Dokuczacie w jakiś sposób ludziom. popatrzcie ile nerwów i zdrowia można stracić. Mam nadzieję ,że nie jadacie mięsa, bo przyjaciołom zwierząt to nawet nie wypada.

Egoiści z Ciemnogrodu Grajewo!Pan Bóg stworzył wszyskie stworzenia świata równymi i do nich należycie też Wy chociaż czytając niektóre wpisy na szarym końcu.Przestańce w końcu czepiać się kocich i psich ogonów a zajmijcie się swoją edukacją.

Super, że taka inicjatywa powstała, bardzo chętnie Wam pomogę. Niektórzy tu o bezdomnych piszą albo o rodzinach potrzebujących - weźcie się lenie do roboty w końcu, a nie całe życie ciągle doicie z nas uczciwie pracujących ludzi! Żyjecie z zapomóg, na które MY wszyscy się składamy. Żyjecie z 500+, na które uczciwi ludzie się Wam nieroby składają. Jeszcze więcej dzieci róbcie, tylko ciekawo kto Wam da na starość, bo dopóki dzieci małe to zapomogi macie, a co potem dziecioroby? Wy potrzebujący ciągle, mnie jak nie było stać to więcej dzieci nie mam, a Wy klepiecie w tą niby Waszą biedę następne i liczycie na kolejne zasiłki... Tylko jaki start w życie tym dzieciakom dajecie? Wy macie kontrolę nad popędem seksualnym (taką mam nadzieję że się opamiętacie), a zwierzęta nie pójdą do apteki i nie kupią kondonów ani tabletek, żeby się zabezpieczyć. Dlatego też popieram akcję z całego serca. Ile będę mogła to pomogę!!!!!!!!! Bardzo dziękuję, że są jeszcze tacy ludzie jak Wy :*

Mówią o kotkach,a społeczeństwo i władze naszego miasta nie pomyślą by stworzyć jakąś placówke dla osób starszych i niedołężnych. Dziś kotki i pieski ważniejsze od ludzi! Na kotki i kościoły zawsze będzie kasa.

widzę wielu przeciwników , których zalewa żółć ! Otwórzcie własną jakąś fundację , stowarzyszenie itp na rzecz ludzi i działajcie,, czemu się nie wykażecie sami tylko negujecie postępowanie innych,, tak źle i tak nie dobrze,,, Ludzie , ogarnijcie się .. a wystarczyły by 3 proste zasady - Jak zachowywać się w stosunku do innych osób 3 x W,, Wspieraj ,,, Współpracuj ,, Wzmacniaj,,, i Wszystkim ,żyłoby się lepiej :) Niech każdy zajmie się swoim i robi to co umie najlepiej , może będzie mniej hejtu a więcej empatii , bo póki co to chyba każdy ma za dużo czasu,, Do pracy rodacy a nie w necie tylko siedzicie,,, ... Heeej :)

Do mieszkanca Grajewa.Tak bronisz tych bezdomnych.Moze nie wszyscy ale wiekszosc z tych ludzi sama sobie zgotowala taki los.Dwie lewe rece do pracy ,picie cuda niewidy a teraz placza ze sa bezdomni .Myslec trzeba bylo za mlodych lat nad swoim losem a teraz placz i lament do pana boga.I pomagaj takiemu bo musial sie wybimbac no niedoczekanie jego ze doloze zlotowke na jego utrzymanie.Owszem rozumiem stalo sie nieszczescie i takim ludziom trzeba pomoc.Co chodzi o koty to na pewno wole im pomoc niz tym co sami sobie zycie zmarnowali.Dziewczyny wytrwalosci i powodzenia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.