środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9711 wyświetleń

Praca w policji czeka

Osoby, które chcą służyć społeczeństwu, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mogą zostać policjantami. W przyszłym roku ponad 140 nowych funkcjonariuszy będzie miało szansę na pracę w szeregach podlaskiej policji. Nabór prowadzony jest również do jednostki policyjnej w Grajewie.

- Służba w Policji jest atrakcyjna pod wieloma względami, to praca pozytywna i pożyteczna. Daje możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, funkcjonowanie w prestiżowej instytucji cieszącej się zaufaniem publicznym i społecznym. Mimo, że jest czasem ryzykowna i niebezpieczna, jednak warto skupić się na pozytywnych aspektach służby - stwierdza st. sierż. Sylwia Gosiewska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.

Kandydat starający się do pracy w mundurówce powinien posiadać m.in. nieposzlakowaną opinię, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Ponadto mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Więcej szans na przyjęcie do służby mają Ci z wyższym wykształceniem, którzy ukończyli studia prawnicze, administracyjne, ekonomiczne, bezpieczeństwo narodowe lub wewnętrzne. Mile widziane są też dodatkowe umiejętności i kwalifikacje np. posiadanie tytułu ratownika albo ratownika medycznego, posiadanie uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych czy też posiadanie prawa jazdy kategorii "A" lub "C".

- Każda osoba, która spełni warunki przyjęcia do służby, ukończy kurs podstawowy we wskazanej szkole Policji znajdzie tu miejsce dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – podkreśla st. sierż. Sylwia Gosiewska.

Proces doboru kandydatów do służby może trwać nawet kilka miesięcy i składa się z kilku etapów. Kandydaci, którzy zdobędą największą liczbę punktów, będą przyjmowani do pracy w terminach - 22 lutego 2017 r. (45 osób), 23 maja 2017 r. (48 osób),  22 sierpnia 2017 r. (31 osób) oraz 12 grudnia 2017 r. (20 osób).

Ubiegający się o pracę muszą złożyć wiele dokumentów: podanie o przyjęcie do służby w Policji adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, ze wskazaniem jednostki preferowanej; wypełniony kwestionariusz osobowy (tylko część A i B); dokumenty potwierdzające wykształcenie i kwalifikacje zawodowe; kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc; książeczkę wojskową, jeżeli kandydat jest objęty ewidencją wojskową. Komplet dokumentów można złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie.

e-Grajewo.pl
 

Komentarze (4)

cenzura! nie wstawili mego komentarza pffff

Ja bym wycinał konfetti cały rok ale nie przyjęli

Tylko w tej policji kasa mała bo co niektórzy dorabiają na umowę zlecenie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.