środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

Praca urzędów (31X)

W tym roku 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych wypada we wtorek. Wystarczy wziąć urlop 31 października i mamy kolejny długi weekend w tym roku.

Niektórzy pracodawcy sami ustalają ten dzień jako wolny ogłaszając w zamian pracująca np. najbliższą sobotę. Osoby, które 31 października br. nie będą pracowały, mogą czas wykorzystać na załatwienie urzędowej sprawy - tego dnia grajewskie urzędy i instytucje będą pracować normalnie.

Zapewne urlopowiczów będzie nieco więcej niż w standardowym tygodniu pracy, jednak interesanci będą przyjmowani w normalnych godzinach pracy urzędów, wszystkie wydziały będą czynne, a ciągłość pracy referatów zachowana.


Przypominamy o zrobieniu zakupów w poniedziałek. Dzień Wszystkich Świętych jest wolny od pracy (czerwona kartka w kalendarzu) i większość sklepów będzie nieczynna. Tego dnia obowiązuje zakaz pracy osób zatrudnionych na umowę o pracę, za ladą może stanąć jedynie właściciel sklepu lub osoba zatrudniona na innej podstawie niż umowa o pracę. Można się więc spodziewać, że niektóre osiedlowe sklepiki będą otwarte, drobne zakupy będzie można też zrobić na stacjach benzynowych.

Kwiaty i znicze, jak co roku dostępne będą w okolicach cmentarzy. Z pewnością wielu chciałoby mieć więcej czasu na odwiedziny grobów swoich bliskich. Dojazd na cmentarz (często oddalony o kilkadziesiąt kilometrów) i powrót do domu mógłby być znacznie spokojniejszy i bardziej bezpieczny. Wierzymy jednak, że każdy wyjazd zakończy się szczęśliwym powrotem.


e-Grajewo.pl

 

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

środa, 21 lutego 2024

Kondolencje mjr Cezaremu Kasprzakowi

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.