poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 7795 wyświetleń

Pozytywne zmiany w prawie

Ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach pozwoli od 2017 roku na wycinkę drzew i krzewów bez występowania o zgodę. Chodzi o te rosnące na nieruchomości osób fizycznych, a są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz drzew lub krzewów usuwanych w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.

Wcześniej była potrzebna zgoda wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Senat przyjął ustawę 20 grudnia, potrzebny jest jeszcze podpis prezydenta. 

 

 

 

http://www.podlaskie.strefaagro.pl/

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (6)

bo teraz za brak zgody na sciecie to kara nawet sto tysiecy zlotych to chore

I to jest pozytywna zmiana w prawie? Co za idiotyzm...

a co to nie jest pozytywna zmiana?? Ludzie pojęcia nie macie, że zasadzisz drzewko na podwórku poczekasz pare latek i drzewka nie usuniesz z własnego podwórka!!!! Gratulacje pozytywnej zmiany .....

A dlaczego ma to być zła ustawa? wyjaśnij nam Szanowny Kolego.

Co z tymi, którzy będą wycinać lasy w pień- czy to ma rówież pozytywny aspekt. W socjaliźmie też trzeba było mieć zgodę na wycinanie drzew !

Nikt nie wytnie lasu w pień Przyrodnik,jak nie wiesz lasy prywatne są nadzorowane przez LP.Ustawa pozwala na wycinke pojedynczych drzew z ternów prywatnych.Nik lasów nie bedzie wycinal spokojnie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.