Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11723 wyświetleń

Pożeganie z EKORAJEM

Drodzy Przyjaciele Międzynarodowego Forum Ekologicznego EKORAJ!

Ze smutkiem muszę Was zawiadomić, że niestety kolejnego EKORAJU już nie będzie – choć od paru lat czekał na realizację – dokładnie przemyślany i zaplanowany. Przyczyny tego stanu rzeczy narastały stopniowo. Główną była śmierć w dniu 12 grudnia 2008r. Macieja Faflaka – mego życiowego partnera i współtwórcy zarówno EKORAJU, jak i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów. Maciej zginął na szosie pod Knyszynem. Więcej możecie się dowiedzieć na naszej stronie festiwalowej: www.wagabrothersfestival.org.pl.
Obecnie, organizując kolejny festiwal, muszę przejąć obowiązki Macieja i już z tym tylko trudno mi sobie poradzić mimo wsparcia i pomocy Kolegów z Towarzystwa NAREW i innych osób.
Ale to nie jedyna przyczyna likwidacji EKORAJU.
I tak:
- Od dłuższego już czasu Euroregion NIEMEN nie może ogłosić konkursu na projekty trójstronne Polska-Białoruś-Ukraina, a właśnie tam mieliśmy naszych partnerów i z tych państw przyjeżdżało wielu uczestników. Nie zanosi się w tej kwestii na szybką zmianę, a przyczyny są chyba dla wszystkich jasne.
- Nadto burmistrz Rajgrodu wypowiedział nam dzierżawę budynku byłej szkoły w Kozłówce, gdzie po adaptacji mieścił się nasz Ośrodek Edukacji Ekologicznej BORSUK, tworzony przez nas m.in. z myślą o EKORAJU; ośrodek, w który włożyliśmy dużo serca i pracy, i w którym było jak w domu.

Mnie też żal EKORAJU – integrował nasze środowisko, uczył nas i bawił. Nie wyobrażam sobie jednak naszego spotkania w innym miejscu, w innej sali kinowej, bez recepcji, w której spędzaliśmy długie wieczory i bez smakowitych posiłków, którymi rozpieszczała nas niezastąpiona Pani Bożenka.

Wybaczcie mi, proszę –
i zapraszam na VI Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów w Tykocinie.
Wszelkie informacje znajdziecie na festiwalowej stronie internetowej.
Wasza Joanna Wierzbicka

Trzcianne, 17 lutego 2009r.

Komentarze (4)

Droga Pani Joanno serdeczne wyrazy współczucia ,żal że Pana Maćka nie ma już wśród nas .Ceść Jego Pamięci!.Mimo że jestem teraz w świecie "mroku" straciłam wzrok- widzę tą oszronioną czuprynę i ten twórczy zapał jeśli chodzi o środowisko naturalne wokół nas.To właśnie EKORAJ uzmysłowil nam piękno otaczającego nas świata.To Pani i Pan Maciek uzmysłowili zwykłym mieszkańcom , że o naturę wokół siebie trzeba dbać . Mam komputer przystosowany do mojego niwidzenia. Jutro jadę na zabieg do kliniki okulistycznej w Warszawie. Po powrocie i wygojeniu rany odzezwę się do Pani.Pozdrawiam Panią serdecznie Anna Zielińska prezes Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Spolecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Grajewie

to jest absurd dbac o nature tak ale nie za cene ludzkiego zdrowia Pani tu napisala ze trzeba dbac o nature to poco kupila pani komputer nalezalo by siedziec przy lampie naftowej .Niejest to tak ze ja sie z tej pani nasmiewam wspulczuje jej z czalego srca ze stracila wzrok ale jesli ktos chce dbac tako nature to nalezalo by zrezygnowac z dobra tego swiata zamochodow komputerow gdyz to wszystko zatruwa srodowisko. i ludzie prosz waz niewyzuczajcie smieci do lasu to jest naprawde chamskie

Właśnie gdyby nie komputer to ta pani nie miałaby kontaktu ze światem o to tobie chodzi, wylewasz dziecko zkąpielą , postępu technicznego nie da się zatrzymać. Ale po to dała Bozia rozum czlowiekowi aby nie lokował swoich śmieci w nie odpowiednim miejscu,a tym samym niszczyl swoje środowisko naturalne.

Droga Pani Joanno bardzo mi przykro z powodu śmierci Pana Maćka zawsze bedę mile go wspominać a i Borsuczek też teskni za swoim Panem pozdrawiam serdecznie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.