sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 8334 wyświetleń

Popłynęła woda z kranów

Wydawałoby się, że dostęp do bieżącej wody i kanalizacja to norma  w dzisiejszych czasach. Jednak wciąż są miejsca, gdzie mieszkańcy jeszcze nie korzystają z tych dobrodziejstw cywilizacji. W Grajewie na podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej oczekuje wiele domostw, w tym mieszkańcy budynków komunalnych. Mimo, iż każdego roku udaje się zrealizować większość planowanych zadań, potrzeby nadal są duże.

Mieszkańcy budynku nr 9 przy ul. Buczka w Grajewie (dawnej łaźni) poczuli, że żyją. Z ich kranów popłynęła woda a nieczystości płynne odprowadzane są do kanalizacji miejskiej.  2 grudnia br. Zakład Administracji Domów Mieszkalnych w Grajewie podpisał umowę na zaopatrzenie w wodę i odbiór nieczystości płynnych z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie.

- Właściciele przyległych posesji od lat skarżyli się na nieprzyjemny zapach unoszący się  z szamba, znajdującego się przy budynku komunalnym. W listopadzie wykonano przyłącze sieci wodno-kanalizacyjnej do obiektu, wykonano wewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz zlikwidowano szambo – odpowiada Marianna Haraś, dyrektor Zakładu Administracji Domów Mieszkalnych w Grajewie.

To już drugie zlikwidowane szambo w tym roku. W okresie letnim trwały prace, polegające na przyłączeniu budynku nr 6A przy ul. Sportowej do kanalizacji miejskiej. W wyniku tych działań 20 mieszkań komunalnych zostało podłączonych do sieci wodno – kanalizacyjnej.

Niebawem z zasobów ADM zostanie zlikwidowane kolejne, trzecie szambo. Trwają prace związane z doprowadzeniem wody i wykonaniem kanalizacji w pozostałych mieszkaniach w budynku przy ul. Piłsudskiego 18.

Należy dodać, że w przeciągu kilku lat zostanie skanalizowane całe miasto. Na ostatniej sesji Rady Miasta Grajewo podjęto uchwałę, na mocy której Burmistrz  został upoważniony do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu pn. "Rozbudowa i przebudowa miejskiej oczyszczalni ścieków wraz z rozbudową kanalizacji sanitarnej w Grajewie" w ramach Działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz przyjęcia do realizacji określonego w Studium wykonalności tego przedsięwzięcia.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (13)

A główna ulica w mieście Piłsudskiego od lat bez kanalizacji i bieżącej wody to dopiero wstyd,każdy musi kopać swoją studnię min.po 30m głębokości z której nie da się korzystać bo szambo od sąsiadów przesiąka do wód gruntowych i poziom azotynów przekracza normę 2krotnie...może wreszcie warto się temu przypatrzyć...za stadionem dla księdza buduje się i ulicę i kanalizację a główna przelotowa ulica 100 lat za murzynami...

Brawo, bo smrodek było czuć przed kinem

Nareszcie widać, że ktoś myśli, jeszcze żeby dyrektor zrobiła elewację bo straszy

Tom... ul. Piłsudskiego to własność państwowa, nie miejska. Zarządza nią Białystok. Burmistrz choćby chciał to nic nie może. Pisz więc swoje skargi do Białegostoku, może to coś da.

miasto powinno zrobic elewację w bloku na ul.buczka bo wygląda strasznie tak jak i na ełckiej 5 aż wstyd że takie budynki obskurne są!!

A co z budunkiem numer 13 na Kopernika??? O tym Pani Dyrektor zapomniala ? Odstrasza ludzi ...i ludziom w nim mieszkającym jest również przykro gdy patrzą na "swój dom" w porównaniu z innym dotatychczas odremontowanymi budynkami....

Budynki, nie mają właściciela bo to widać po obejściu. Może być biednie ale czysto i schludnie bez wodotrysków. Ale jeżeli sami mieszkańcy nie poczuwają się do zabezpieczenia infrastruktury tylko ze wszystkim biegną do administratora to nigdy nie będzie porządku. Wszystkie mieszkania w mieście powinny być sprzedane prywatnym właścicielom nawet za przysłowiową złotówkę niech oni poczują, że coś mają.

Mieszkańcy ul. Piłsudskiego mieszkają w Grajewie i to do miasta płacą podatki od nieruchomości tak samo jak pozostali. ,a wiec nie rozumiem dlaczego traktowani są inaczej . To ,ze ulicą zarządza Białystok to nie znaczy ,ze o mieszkańców tej ulicy władze miasta nie powinny zadbać. to wszystko zależy tylko od władz miasta. Jeśli władze miasta nie będa monitować to trudno aby Białystok dbał o ich mieszkańców. Dziwne natomiast jest to , ze jedna strona ulicy ma kanalizację i wodociąg, remontowane chodniki a druga nie. Jeśli mówi się,ze ul. PIŁsudskiego jest to ulica państwowa to jak to rozumieć i o co w tym wszystkim chodzi?

popieram działania dyrektorki bo wychodzę z założenia, że najpierw trzeba się umyć a potem ładnie ubierać

Monika za zaopatrzenie w wode to jednak wioska jest odpowiedzialna, a władze wioski jek nie poradne to niech te zakłady odpowiedzialne za zaopatrzenie we wodę odadzą Sołtysowi z bonifikato 90% to Sołtys we dwa lata całą wieś skanalizuje i ceny wody nie podniesie.

Monika - nie opowiadaj głupot mamy XXI wiek

Mieszkamy na Piłsudskiego 16 lat było parę petycji do władzy ale nic to nie dało pewnie jeszcze z 16 lat minie zanim cokolwiek się zmieni o ile w ogółe,podatki płacimy do Grajewa nie Białegostoku,okoliczne uliczki mają pełne węzły a Piłsudskiego jak pisałem 100lat za murzynami o chodnikach nie wspominam niby są ale ich stan...ale szczerze ważniejsza jest kanalizacja bo woda z własnych studni jest zatruta (robiłem badania kilkukrotnie) i codziennie ludzie z niej korzystają bo jakie mają wyjście...

fryga - to dopiero rudery zalewałyby miasto

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.