wtorek, 3 października 2023

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 4115 wyświetleń

Policjanci zlikwidowali kolejną bimbrownię

Policjanci  patrolówki interweniowali w jednym z mieszkań na terenie województwa podlaskiego i zostali wezwani w związku z awanturującym się mężczyzną. Na miejscu funkcjonariusze zastali mieszkającego tam 40-latka, który był nietrzeźwy.

W trakcie czynności, mundurowi zauważyli pod stołem kuchennym dwie beczki, każda o pojemności 50 litrów. Okazało się, że pojemniki wypełnione są zacierem bimbrowym. Chwilę później, w pokoju pod biurkiem, mundurowi znaleźli dodatkowo destylator. Policjanci zabezpieczyli urządzenie oraz 100 litrów zacieru.

Mężczyzna powiedział policjantom, że alkohol przeznaczony był wyłącznie na jego potrzeby. 40-latek usłyszał zarzut prowadzenia działalności bez wymaganego wpisu do rejestru.

Zgodnie z ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, za ten czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 

KWP w Białymstoku

Komentarze (8)

Jakby założył dzielność to podatki by zjadły go zanim sprzedałby te parę litrów.

Niedługo święta i ja się pytam co będziemy w takim razie pić niech żyje Duch puszczy

Mogliby wreszcie na wzór skandynawski wprowadzić możliwość produkcji destylatów na własny użytek, ale nie, lepiej brudzić ludziom w papierach za marne grosze, a Obajtek okrada ludzi na grube miliony bezkarnie.

Hawk - to mało prawdopodobne niestety... Gdyby tak zrobili to wpływy do budżetu spadły by o połowę, bo kto by kupował dość drogą wódkę słabej jakości ?

Smakowita była.

Rafał wpływy by się wyrównały, bo ludzie kupowali by cukier, drożdże i korzystali z energii aby wyprodukować trunek, więc wcale takiego spadku by niebyło, to wszystko rozbija się o kwestię wolności wyboru, którą każdy kolejny rząd skutecznie nam ogranicza i stara się ingerować coraz głębiej (np. lex pilot).
U nas nie może być człowiekowi dobrze, bo to władzę mierzwi.

W obecnych czasach przy tylu aferach, przed wyborami, z wojną za najbliższą granicą każdy z nas powinien nabyć niezbędny sprzęt oraz umiejętność produkcji alkoholu w warunkach konspiracji. Ta umiejętność może się okazać niezbędna do przeżycia.

Panie Hawk, niech Pan złoży doniesienie do prokuratury na Pana Obajtka. Bo jeśli posiada Pan taką wiedzę, wiedzę na temat jego licznych kradzieży czyli przestępstw, to za ukrywanie jej również grozi wysoka kara.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.