Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9371 wyświetleń

Podrabiają nawet zabawki

Blisko pół tysiąca zestawów podrobionych klocków znanej marki zatrzymali celnicy podczas kontroli w jednej z łomżyńskich hurtowni zabawek. Jej właściciel, za oferowanie do sprzedaży podróbek, odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Łomży w wyniku kontroli jednej z tamtejszych hurtowni zabawek ujawnili blisko 500 zestawów klocków dla dzieci, których wygląd do złudzenia przypominał produkty znanej duńskiej marki. Celnicy zabezpieczyli zabawki i powiadomili przedstawiciela firmy, który po przeprowadzonej ekspertyzie jednoznacznie stwierdził, że zatrzymane klocki to podróbki.

W sprawie sporządzony został wniosek o ściganie i ukaranie właściciela hurtowni, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Działania Służby Celnej w zakresie kontroli rynku skierowane są głównie na zapewnienie bezpieczeństwa konsumentom, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci. W gorączce przedświątecznych zakupów pamiętajmy o tym, że wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane oraz, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu, a nawet życiu substancje chemiczne.

Komentarze (2)

Pytanie do celników jakim cudem te zabawki trafili na polski rynek skoro wy jesteście od tego żeby nie mieli prawa trafiać także sobie wymaluj się po 500 na równouprawnienie

Nap to nie wie że celniki to listy płac muszą pilnować.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.