niedziela, 26 maja 2024

Kultura i rozrywka

"Pod niemieckimi łóżkami"

 

24 kwietnia 2013r. o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbył się spektakl "Pod niemieckimi łóżkami" na podstawie książki Justyny Polańskiej.


Przedstawienie "Pod niemieckimi łóżkami" w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki Justyny Polańskiej, wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.

Justyna w dowcipny i bezobcesowy sposób obala stereotypy dotyczące "tych czystych" Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona dla widzów dorosłych.

 

Wystąpili:

Bartłomiej Kasprzykowski, Bartosz Opania, Tamara Arciuch

 

Reżyser:

Łukasz Witt Michałowski

 

Scenariusz:

Agnieszka Głębicka, Bartłomiej Kasprzykowski

 

Choreografia:

Maciej Zakliczyński

 

Scenografia:

Maciej Chojnacki

 

Głos:

Łukasz Nowicki

 

 

niedziela, 26 maja 2024

Obchody Dnia Strażaka 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.