Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 10099 wyświetleń

Plany remontowe SMLW

Postanowienia i plany na początku nowego roku podejmujemy nie tylko indywidualnie. Corocznie powstają też w różnych instytucjach czy samorządach. Dzisiaj pokusimy się o przedstawienie zadań zaplanowanych do zrealizowania w 2017 roku przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko – Własnościową w Grajewie. Lista jest długa. 

Oprócz bieżących napraw postanowiono m.in.: powiększyć parking przy budynku nr 1 na os. 1000 – lecia; przeprowadzić remont ciągów pieszych na os. Centrum przy budynkach nr 7 i 8; wyremontować schody przed wejściem do klatek w bloku 60A na os. Południe oraz 25 na os. Centrum; wymienić zewnętrzne oprawy oświetleniowe na słupach na ledowe na os. Centrum. Nowy wygląd zyskają 34 klatki schodowe, zostaną odmalowane na os. Południe w budynkach: 2, 5, 7, 8, 10 i 47 oraz 28, 30, 32, 33 i 36 os. Centrum. Ponadto zostanie wyremontowany lokal usługowy na os. Południe 61 oraz podzielony na 4 lokale mieszkalne a budynek 45 na os. Południe bedzie docieplony.

Warto dodać, że rok, który minął w zakresie modernizacji i remontów również był pracowity. Mimo, że Spółdzielnia nie realizowała znacznych inwestycji, docieplono jednak np. blok na os. Południe 61, w innych budynkach  wykonano też remonty balkonów. 

Wielu mieszkańcom nasuwa się pytanie: czy przy okazji odnawiania balkonów przeprowadzono prace związane z termomodernizacją?

- Remont balkonów nie przewidywał prac związanych z termomodernizacją budynków. Prace te są wykonywane na wniosek większości mieszkańców danego budynku, po wyrażeniu zgody na zwiększenie stawki na fundusz remontowy – poinformował nas Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Grajewie.

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (21)

Pytam się kiedy będzie zrobiona elewacja i balkony w bloku 14

A może jeszcze wytniecie drzewo przy bloku nr7 na 1000 lecia , to i parking się powiększy , i mieszkańcy nie będą niszczyć samochodów o obmurówkę tego drzewa, A jak wycięło by się jeszcze drzewo na końcu parkingu , to skończyła by się zmora z brudzeniem ptaków na samochody,

Dlaczego w bloku 28 w ostatniej klatce spółdzielnia zostawiła balustradę bez tej blaszanej śmiesznej zabudowy ??

Ot ludzie mają problemby, drzewo itp... ludzie tu na osiedlach ma być błysk, elewacje , trawy , kwiaty itp, bo czynsz co miesiąc duży płacimy a oni nam na elewacje każą większe eksploatacyjne płacić, no to już jest kpina , co za balkony , trochę blachy przykryciem dla zmienia, wstyd , te osiedla dzindziej w oczach , bo połowa ludzi ucieknie do konkurencji , tam efekt widoczny !

Po remoncie klatek schodowych przydałoby się aby szanowna Spółdzielnia dokonywał odbioru i oględzin prac remontowych, bo to co się wyprawia w trakcie remontu i po to woła o pomstę do nieba. Nasze pieniądze wyrzucone w błoto! Lamperia pęka, odpada robotnikom już przy malowaniu, szpachlują ubytki, nie zacierają, zostawiają góry i doliny, ocieplają sufit, tak oszczędnie, że siatka prześwituje jakby tylko farbą ja przykleili do styropianu, a jak rusztowanie rozbierali to pokaleczyli całe ściany i taki to remont :(

A kiedy ocieplenie bloku nr 11?!!!

60 a .......remont - przecież to nowy blok

Zgadzam się z przedmówcą,, osiedle Południe " jakość prac jak za komuny.

A co z blokiem 54 zagnije do reszty masakra!!!!

Wiem po rodzinie że w Polsce koszt f. remontowego to nawet 1 zł a i 1,30 też się zdarza. To i więcej zrobić można:-)

Do SML zrobcie lepiej ocieplenia blokow bo wygladaja szkaradnie i wtedy bedziemy miec ciplej w mieszkaniach ,placimy kolosalne stawki za co np,blok 14 ,boimy sie wlaczac grzejnikow a jak zrobi sie zagrzybienie budynku bedziecie usuwac wielkimi kosztami,prosimy klatki i wszelkie remonty zostawic w pozniejszym terminie.To o gospodarzu swiadczy wizerunek naszego osiedla ,,Poludnia,,,,prosze pomyslec logicznie dysponowanie naszymi pieniedzmi ..

Do As jakość wykonania zależy od użytych materiałów,a w głównej mierze od ceny wynegocjonowanej za remont,więc należy patrzeć na to ze zrozumieniem.Żaden przedsiębiorca nie będzie dokładał do interesu z własnej kieszeni,żeby się tylko co niektórym podobało.

Popatrzec na balkony na os Centrum np bl. 32, 28,24,30 i wiele innych to jest dopiero obraz zbrojenie na wierzchu, blacharka ledwo trzyma sie kupy.Mieszkaniec nie jest wstanie tego naprawic bez sprzetu specjalistycznego.

A co z blokiem 39 na centrum myjnia, tesco jakas nowa galeria się buduje a perking pod blokiem na dwa samochody

co to są za plany ludzie w zimnie siedzą , a wy klatki malujecie ... Malowanie może poczekać włos z głowy przez to nikomu nie spadnie . W bloku nr 14 nie da się mieszkać zrobiliście podzielniki , że jak się odkręci trochę grzejniki to później płacimy kolosalne sumy... Ocieplcie ten blok , bo się mieszkać w nim nie da . Płacimy takie czynsze , a g*wno z tego mamy .

Blok 61 został docieplony bo mieszkańcy bloku sie na docieplenie zrzucili

Blok 54 wizytowka Grajewa, czarny jak smolo wymazany.Taki grzyb.

Blok nr 30 i 31 na os Południu przydalo by sie ocieplić odrazu inaczej by wygladl a nie zabrali sie za balustrady gdzie praca niedokładnie zostala wykonana a SML oczywiście umywa ręce. Gratulacje

Aaa to według ciebie energia cieplna jest wartościowsza od leków to oszczędzajcie dalej.

ekonom, jaka byś musiał dopłacić 5 000 zł do ogrzewania, tez byś zakręcił pokrętła na grzejniku i zainwestował w grzejnik elektryczny, chore......ale tak płacimy w 14

Co z ociepleniem bloku 27 na os.Południe, ile razy można łatać pęknięcia ścian, może ktoś się tym zainteresuje w końcu. Fundusz remontowy opłacamy a blok nieocieplony przez tyle lat, beton i blacha, aż ściany namarzniete....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.