poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11689 wyświetleń

PKP i PKS po latach

Czytelnicy e-Grajewo.pl pytają – burmistrz odpowiada


Arek
Szanowny Panie burmistrzu chciałbym dowiedzieć się co myśli Pan o stanie grajewskich dworców ?


"Dworzec PKP został kilka lat temu przejęty za zobowiązania podatkowe na rzecz Skarbu Państwa (z perspektywy czasu można bardzo różnie oceniać to posunięcie, gdyż dworzec w Białymstoku, który pozostał własnością PKP, oddano w końcu do użytku) i podlega nadzorowi Starosty;uczestniczyliśmy półtora roku temu w opracowaniu koncepcji zagospodarowania tego terenu, która sprowadzała się w największym skrócie do ponownego połączenia dworca PKP i PKS oraz zorganizowania centrum usługowo-biznesowego; problem z realizacją jest natury finansowej-wstępny koszt oscylował ok. 6-7 mln. złotych-ale również prawnej, gdyż Powiat nie jest formalnym właścicielem tego terenu, a z zarządcą podmioty zainteresowane nie bardzo chcą rozmawiać; bliższych informacji na ten temat z pewnością mógłby udzielić Pan starosta i Pan wojewoda".


"Dworzec PKS zlokalizowany jest obecnie w tymczasowym miejscu, na terenie przewidzianym docelowo na parking miejski; od kilkunastu miesięcy trwają rozmowy z dyrekcją łomżyńskiego PKS-u na temat przeniesienia dworca na ulicę Kolejową; wskazuje się dwie główne przeszkody: bardzo niebezpieczne skrzyżowanie Kolejowa-Piłsudskiego-Szkolna-Konopska oraz nie do końca obliczalną sytuację w samej firmie w związku z planowaną na ten rok prywatyzacją PKS-u; z pewnością utworzenie jednego węzła komunikacyjnego zwiększyłoby realność innych planów i mam nadzieję, że w końcu do tego dojdzie" - burmistrz mista Krzysztof Waszkiewiczwww.burmistrz.e-grajewo.pl

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (3)

Bardzo dobry pomysł. Brakuje w Grajewie porządnego dworca PKP - PKS. Byłby on wizytówką Grajewa dla przyjeżdzających tutaj poraz pierwszy.

W sumie brakuje nam takiego połączenia PKP i PKS, a z drugiej strony to ktoś chyba dobrze kombinuje:) bo jak wydzierżawi budynek po "byłej markizie" to bedzie miał dośc spory parking do zaoferowania gościom:)

Dworzec jeste wizytówką każdego miasta....nasz jest pięknym, starym zabytkiem i postarajmy się by to miejsce nie ulegało ruinie, ale reprezentowało naszą małą mieścinę...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.