Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12432 wyświetleń

Piraci drogowi z Litwy

Wybrane zdarzenia z terenu działań Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

W dniu 17 maja 2006 około godziny 14:30 na drodze 61 w miejscowości Tama kierowca samochodu osobowego marki Mercedes jadąc w kierunku Grajewa potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu natychmiast zarządzono działania blokadowe w celu zatrzymania sprawcy wypadku. W tym samym czasie dwóch policjantów z Posterunku Policji w Rajgrodzie udzielało pomocy pokrzywdzonemu. Kierowca Mercedesa uciekał w kierunku miejscowości Kosiły. Mimo podawanych znaków do zatrzymania, zignorował je i kontynuował ucieczkę. Jadąc z dużą szybkością stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Wszystkie osoby z pojazdu uciekły do pobliskiego lasu. Skierowano w miejsce zdarzenia dwunastu policjantów w tym część z nich w ubraniach cywilnych. Po krótkiej akcji poszukiwawczej wszyscy pasażerowie i kierowca zostali zatrzymani.
Zatrzymani okazali się obywatelami Litwy. Okazało się, że wszyscy są pod wpływem alkoholu. W międzyczasie rowerzysta, który doznał obrażeń zmarł w szpitalu. Przewiezieni do KPP w Grajewie mężczyźni zostali zbadani alkomatem. Kierowca był wyraźnie pijany – wynik badania 2,25 prom. Wszyscy trzej zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Pijanemu kierowcy za spowodowanie wypadku grozi kara od 6 m-cy do 8 lat, za ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu dodatkowa kara 4 lat pozbawienia wolności. Będziemy wnioskować wspólnie z prokuratorem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.


Z poważaniem Oficer Prasowy KPP Grajewo mł. asp. Andrzej Łagodziński

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (13)

do więzienia ich wsadzić:)

Kiedyś Mysza pisał, że takim to powinno się obcinać prawą stopę...I ja się z tym zgadzam...

a ja byłem i widziałem co tam sie dzieje

ja tez widzialem i jak to sie stalo nie kejbka

...[*][*][*]...to za te osobe która zmarła...

Przecież on ten samochód porzucił , za nim przyjechała policja i zaczął uciekać pieszo .Więc jak mogli dawać mu znaki żeby zatrzymał samochód?A pozatym skręcając w boczną drogę zgubił oponę , myślicie, że na trzech kołach daleko by ujechał?

Byłeś Kejbka ,właśnie stałeś i się patrzyłeś! Zastanawia mnie fakt , czemu wokół było tyle ludzi i nikt człoweikowi pierwszej pomocy nie udzielił zanim policja przyjechała.Może można go było uratować?

nom ja tez tam byłem i to widziałem

Powszechnie wiadomo, że kierowcy z Litwy jeżdżą bardzo niebezpiecznie, z nadmierną prędkością. Nie wiem jak przedstawiają się policyjne statystyki, ale jeżeli potwierdzają to, o czym napisałam, to Władze oraz Policja powinni poczynić jakieś kroki.
Droga pomiędzy Grajewem a Rajgrodem jest często użytkowana przez rowerzystów. Dlaczego przy modernizacji drogi nie zbudowano ścieżki rowerowej na całym odcinku, ale tylko w ograniczonym zakresie?
Czy dopiero wzrost liczby wypadków spowoduje podjęcie takiej decyzji?

niech będą sądzeni w polsce dajcie dla kierowcy 15 lat więzienia na przemyslenie a dla pasażerów po 3 latka żeby wiedzieli na przyszłość ze trzeba zwrócić uwagę dla kierowcy ze jak pijesz to nie jedz

Może Polocja powinna się zainteresować ile TIR-ów jeździ tą drogą pomimo zakazu. Z jaką prędkością!!!

ja tylko prosze wszystkich zeby nie jechali jak sie napili ... ja przez takich idiotow straciłam dziadka ... właśnie ... w tym wypadku!! [*]

poganie. moim zdaniem to w Litwinach drzemią jeszcze relikty poganstwa. Szkoda że Krzyżacy nie wycieli tych litewskich sk... w pień tak, że nie byłoby po nich ani śladu( podobnie jak z Jaćwingami , Prusami). Przeciez te bydlaki nie mają żadnego szacunku dla ludzkiego życia. Nie patrzy że linai ciągła, zakaz wyprzedzania, ograniczenia prędkosci. A tylko nie zjedz mu albo jedz przed nim wolniej, to wyprzedzajac cie ,, wałów ci jeszcze nawsadza''- burak zaj.....Wiem coś o tym bo codziennie dojeżdzam z Czarnejwsi do Grajewa bo odbywam staż w PUP. Tatrasa to mordęga...... uwierzcie mi..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.