środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12417 wyświetleń

Pijani kierowcy

Dzisiaj rano pijany kierowca potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku. Kilka godzin później drugi nietrzeźwy jechał autokarem  po pasażerów, skąd autobus dalej miał jechać do Niemiec.
Z samego około godziny 6:30 w centrum Hajnówki chodnikiem szedł 59-letni mężczyzna.  W pewnym momencie potknął się i niefortunnie upadł na jezdnię. Chwilę później tą samą ulicą peugeot przejechał po leżącym na drodze pieszym. Kierowca auta nie zatrzymując się uciekł z miejsca wypadku, natomiast potrącony zginął na miejscu. Sprawca wypadku nie pozostał jednak anonimowy, bo w momencie wypadku zgubił tablicę rejestracyjna. Policjanci błyskawicznie odnaleźli zaparkowane pod blokiem rozbite peugeot, a w mieszkaniu 21-letniego kierowcę. Funkcjonariusze zbadali jego trzeźwość. Alkomat wykazał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymanemu mężczyźnie odebrali prawo jazdy, a oj sam trafił do policyjnej izby zatrzymań. Teraz za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Kilka godzin później na drodze nr. 65 w kierunku Grajewa jechał autokar rejsowy. Tuż za nim policjanci z wydziału ruchu drogowego nagrywali szybką jazdę autobusu. Videorejestrator ujawnił, że pojazd jedzie ponad 100 km/h. Mundurowi w miejscowości Kozińce zatrzymali pędzący autobus. W trakcie kontroli okazało się, że 37-letni kierowca ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Razem z nim jechało jeszcze dwóch kierowców zmienników. Oni z kolei byli trzeźwi. Jak ustalili policjanci w Ełku do pojazdu mieli wsiąść pasażerowie, a miejscem docelowym kursu miały być Niemcy. Za kierownicę scani wsiadł jeden ze zmienników, natomiast nietrzeźwy 37-latek nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna może stracić prawo jazdy.


sierż. Kamil Tomaszczuk

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (2)

W Grajewie już uważają na pijanych kierowców autobusów. Taki jeden tu jeździł niedawno teraz policja ich łapie już przed Grajewem.

ale ci zmiennicy tez nic nie zrobili, pewnie tez jezdza po pijanemu

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.