Kraj

  • 12 komentarzy
  • 2552 wyświetleń

Pieniądze z Lasów na drogi

W latach 2014-2015 rząd z pozyskanych od Lasów Państwowych pieniędzy wyda 1,3 mld zł na budowę i remonty dróg lokalnych, czyli tzw. schetynówek - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk.

- Uznaliśmy, że najważniejsze jest sformułowanie celu publicznego, który można sfinansować dzięki daninie, jaką nakładamy na Lasy Państwowe - zwrócił uwagę premier

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Gospodaruje na prawie jednej trzeciej powierzchni Polski. Działa od 89 lat i zatrudnia 25 tysięcy ludzi.

Komentarze (12)

super pomysl ,a nie mają wypłaty najwyższe ae wszystkich grup zawodowych a nic nie robia

Popieram, gdyż wywóz drewna przez Firmy Transportowe z Lasów Państwowych najbardziej niszczy drogi lokalne.

Lasy Państwowe w Polsce osiągają zyski, więc władza ma chrapkę na pieniądze. Na zachodzie dofinansowuje się jeszcze lasy. Lasy dają zatrudnienie tysiącom ludzi. Jeszcze w tej chwili możemy beztrosko chodzić sobie do lasu na jagody, grzyby, poziomki, maliny. Nie wszyscy jednak wiedzą, że już powoli nasze władze zaczynają ograniczać nam dostęp do lasu. Już od kilku ładnych lat funkcjonuje ustawa, która zabrania zbierania darów lasu w celu sprzedaży. Za zbiór tych jagód, czy grzybów na sprzedaż można mieć kłopoty. Lasy są łakomym kąskiem dla polityków. Rząd przymierza się już od dłuższego czasu do prywatyzacji lasów - http://wpolityce.pl/wydarzenia/70384-rzad-tuska-planuje-doprowadzic-do-zapasci-finansowej-lasy-panstwowe-aby-potem-je-jako-niewydolne-sprywatyzowac-prawda-ze-genialne . Może się okazać, że już wkrótce będziemy podziwiać lasy tylko zza ogrodzenia jak na zachodzie.

Edek leśnik - nie zmyślaj! bardzo dobry pomysł.

Edek leśnik ma absolutną rację. Nie chcemy prywatyzacji lasów, a polityka tego rządu do tego zmierza.

BO - najpierw zaczerpnij trochę informacji, a potem się wypowiadaj, bo widzę, że masz niewielką wiedzę w tej dziedzinie. Lasy Państwowe nie biorą nic z budżetu państwa, a dają corocznie: około 200 milionów złotych samorządom i kolejny miliard Vatu! Jeżeli pracownicy lasu mają wysokie pobory, a mimo to jeszcze osiągają jakieś zyski, to wypada się tylko cieszyć i przed wszystkim nie przeszkadzać. Bo po za tym całe społeczeństwo jeszcze korzysta z lasów, do których na szczęście mamy jeszcze wolny dostęp. Jeziora już w większości, w najcenniejszych miejscach są pogrodzone. Koalicja PO - PSL już próbowała sprywatyzować Lasy Państwowe, ale w drogę im weszli ekolodzy, którzy szybko zebrali te wymagane ponad milion podpisów przeciw. Teraz koalicja próbuje innych metod. Znamy politykę upadłościową. Naoglądaliśmy się tego w ostatnich latach. Najpierw udziela się kredytów firmie. Ta się zadłuża i upada. Wówczas następuje sprzedaż za grosze. Co jednak zrobić aby upadła firma dobrze prosperująca. Trzeba najpierw podnieść płace pracownikom. Już to się stało. We władzach Lasów Państwowych znajdują się przedstawiciele PSL, a więc koalicji rządzącej. Teraz pozbawia się Lasów gotówki, przeznaczając ich zyski na drogi. Chodzi o zadłużenie. Kolejnym krokiem będzie prywatyzacja, tak jak wszystkich firm przynoszących straty. Co się stanie po prywatyzacji. Przyjedzie sobie jakiś pan X z choćby z Niemiec i kupi sobie z kilka/kilkanaście tysięcy hektarów lasu. Ogrodzi wszystko ogrodzeniem sięgającym z 6 metrów i zasiekami. Nikt obcy, nawet policja nie będzie miała tam wstępu, bo to w końcu teren prywatny. Będzie spraszał swoich kolegów/wybranych na pikniki/polowania, nawet na ludzi, nie tylko na zwierzynę. Nikt nie będzie przecież wiedział co się tam dzieje. Czy chcemy czegoś takiego?

do Napisał: Edek leśnik : chłopie nie rób zamieszania!
co Ty myślisz ze LASY łaskę robią ze wpłacają kasę za pozyskane drewno do budżetu Państwa? jaka prywatyzacja? Tak to jest jak się dobierają do tyłka grupom uprzywilejowanym! Policjantom, straż granicznej,, żołnierzom, nauczycielom, górnikom, prezesom SMLW, adwokatom, lekarzom - kiedy wreszcie nastanie normalność!? Zygać się chce jak słyszę i czytam lamenty "świętach krów'". Przez tyle lat ślizgają się na pozostałej części narodu. Ulgi, deputaty, ekwiwalenty, emerytura po 15 latach, itd.

Ogrodzenia lasu? suuper wreszcie dziki przestaną mi kukurydze niszczyć ,za które nadleśnictwo nie chce odszkodowan wypłacać.

do rolnik.odszkodowania wypłacają koła łowieckie które dzierzawia obwody od LP.

Czytając wypowiedzi niektórych uczestników komentarzy nasuwa się tylko jeden wniosek! Czy to era kamienia łupanego? Ludzie gustujecie w brodzikach intelektualnych, które kolidują z imperatywami leśników!!! Oprócz Edka leśnika nikt z was nie potrafi wziąć udziału w inteligentnej dyskusji.

Tusk już tyle zakładów sprywatyzował , albo "zmodernizował" i gdzie są te pieniądze ? Pozbywano się naszego majątku za grosze , bo miał nowy właściciel zmodernizować taki zakład , by później ludzie mogli tam wydajniej pracować i więcej zarabiać - a jednak -po raz kolejny zostali OSZUKANI ! Z lasami też tak będzie dokąd się naród nie obudzi i nie weźmie sprawy w swoje ręce Dość już takiego oszukańczego bajania!

Dlaczego rząd nie opodatkuje marketów ? Tylko łapę kładzie na lasy.To jest bardzo dziwny rząd , który umie doić tylko Polaków , bo siedzą cicho -

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.